10 грудня 2024 р. 19:18
(Фото: Радіо.Свобода)
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін вирок, яким визнали винуватою у зловживаннях колишню виконувачку обов'язків начальника юридичного відділу апарату Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області Світлану Анчеєву, але звільнили її від відповідальності через сплив строків давності.
Антикорупційний суд визнав посадовицю винуватою у червні 2024 року, але її захисник подав скаргу на це рішення, повідомляє "Слово і діло".
"Апеляційну скаргу залишити без задоволення, а вирок Вищого антикорупційного суду від 14 червня 2024 року - без змін. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Касаційного кримінального суду Верховного суду протягом трьох місяців із дня її проголошення", – визначив суд.
Строки у справі спливли ще у 2020 році, втім експосадовиця хотіла отримати виправдувальний вирок і не просила про закриття справи за строками давності. Суд визнав її винуватою у зловживаннях і призначив 4 роки позбавлення волі із забороною обіймати посади у державних органах та органах місцевого самоврядування, державних установах та підприємствах, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк 3 роки та зі штрафом у розмірі 17 тисяч гривень. Однак її звільнили від відповідальності через строки давності.
Також Вищий антикорупційний суд ще у 2021 році звільнив від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням термінів давності трьох із шести обвинувачених у межах кримінального провадження про зловживання службовців низки установ з відчуженням землі Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова.
За версією слідства, Подолян, Власов та інші зловживали службовим становищем. У результаті їхніх дій було відчужено низку земельних ділянок із державної власності загальною площею 10,7 га. Цю землю потім поділили на 140 ділянок і передали у приватну власність для ведення садівництва третім особам. Таким чином, державі було завдано збитків на 20,9 млн грн.
В березні 2020 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективи Національного антикорупційного бюро завершили досудове розслідування у справі про обвинувачення директора та заступника директора по виробництву Інституту ім. Таїрова, колишніх посадових осіб Овідіопольської районної державної адміністрації, начальника відділу Держкомзему в Овідіопольському районі Одеської області та директора "Дослідного господарства ім. Таїрова" у протиправному виведенні із державної власності та заволодінні 9,82 га особливо цінних земель Інституту ім. Таїрова.
Кирило Бойко
28 квітня 2025 р.
Експрезидент України Янукович отримав 15 років ув'язнення за підбурювання до дезертирства30 квітня 2025 р.
У відставку відправили голову суду на Одещині28 квітня 2025 р.
В Одесі викрили псевдоадвоката, який брав по 15 тисяч доларів США за зняття з обліку28 квітня 2025 р.
В Одесі посадовця не змогли притягнути до відповідальності за хабар29 квітня 2025 р.
Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ21 квітня 2025 р.
Суд визначився із датою розгляду справи ексзаступника голови Одеської ОВА Муратова26 квітня 2025 р.
На Одещині депутат визнав, що збрехав у декларації, і відбувся громадськими роботами30 квітня 2025 р.
Хабарна схема в суді Білгорода-Дністровського: на лаву підсудних відправили адвоката24 квітня 2025 р.
Херсонець пішов служити росіянам та втратив волю і майно30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ29 квітня 2025 р.
Лікарка-офтальмолог з ВЛК на Одещині придбала 10 квартир і приховала їх23 квітня 2025 р.
В Одесі банда на чолі з військовим вимагала гроші в підприємців