09 січня 2022 р. 16:40
Представники потерпілих у 2016 році ромів Юлія Лісова та Володимир Кондур подали апеляцію на рішення Одеського окружного адміністративного суду про повну відмову у задоволенні позову в інтересах виселених.
Як повідомила нам адвокатка Юлія Лісова нове рішення Одеського окружного адміністративного суду про повну відмову у задоволенні нашого позову в інтересах виселених ромів вони отримали 6 грудня: "на мій погляд це саме регресивне рішення за всю історію розгляду цієї справи в судах.
Юристка звертає увагу, що виселити людину з її місця проживання відповідно до закону можливо тільки на підставі рішення суду, якого у даному випадку не існує. Крім того, це прямий обов'язок сільського голови не йти на поводу у більшості, а виступати гарантом дотримання конституційних прав громадян, якої б національності вони не були.
Також Юлія Лісова коротко узагальнила тези цього рішення:
Нагадаємо, в ніч з 27 на 28 серпня 2016 в селі Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області місцеві жителі, обурені вбивством дівчинки, влаштували погроми житла ромів. Представники поліції ніяк не перешкоджали діям погромників, а сільський голова Віктор Паскалов на зборах громади села заявив, що «представники циганської національності скоюють злочини в селі» і тому «їх необхідно виселити». Після цього голова разом з селянами написали так зване «Рішення № 1 сходу громадян жителів села Лощинівка», в якому вимагали депортувати ромів.
В квітні 2019 року П'ятий апеляційний адміністративний суд ухвалив стягнути з Лощинівського сільської ради та Головного управління Національної поліції в Одеській області моральну шкоду для постраждалих від погромів у селі ромів. Кожен позивач повинен був отримати по 10 тисяч гривень. Крім того, суд визнав протиправним бездіяльність поліції під час погромів, а також залишив в силі рішення суду першої інстанції, який визнав протиправним тільки бездіяльність голови сільради.
Верховний суд України скасував рішення попередніх інстанцій про те, що постраждалим від погромів в Лощинівці ромам повинні виплатити гроші за моральну шкоду і направив справу на новий розгляд.
Нагадаємо, що за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини заяви потерпілих по цій справі вже знаходяться на розгляді в Європейському суді з прав людини.
Громадський центр правосуддя відслідковує та вивчає рух данної справи і неодноразово наводив її як приклад невдалого вирішення конфлікту в громаді.
26 квітня 2025 р.
На Одещині засудили підлітка за підпалення об’єктів електроенергетики29 квітня 2025 р.
Лікарка-офтальмолог з ВЛК на Одещині придбала 10 квартир і приховала їх30 квітня 2025 р.
За захоплення влади кримським татарам дали до 14 років тюрми26 квітня 2025 р.
Ексдиректорка школи на Херсонщині проведе 12 років за ґратами24 квітня 2025 р.
Фермер з Одещини розорав територію нацпарку, завдавши шкоди на понад мільярд гривень25 квітня 2025 р.
В Одесі суд змусив трьох забудовників сплатити державі 2 мільйони25 квітня 2025 р.
Зроблено ще крок до нового етапу історії Лесі Українки в Одесі22 квітня 2025 р.
В Одесі військового ТЦК та його добровільних помічників затримали за бійку та стрілянину23 квітня 2025 р.
В Одесі банда на чолі з військовим вимагала гроші в підприємців30 квітня 2025 р.
У відставку відправили голову суду на Одещині21 квітня 2025 р.
В Чорноморську троє членів громадської організації під виглядом ТЦК побили чоловіка30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ