10 серпня 2017 р. 03:00
Прийняття цього законопроекту результується у зміцнення матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування, більш якісне і обґрунтоване планування розвитку територій
На виконання цього доручення Асоціація міст України надала уряду проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання повноважень об’єднаним територіальним громадам розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів та передачу даних земель до комунальної власності».
Законопроект розроблений Асоціацією міст України на основі пропозицій органів місцевого самоврядування.
АМУ пропонує уряду використати цей законопроект при виконанні Мінрегіоном та Мінагрополітики доручення.
Асоціація міст України переконана, що розширення повноважень об’єднаних територіальних громад щодо управління земельними ресурсами сьогодні є одним із важливих інструментів реалізації реформи місцевого самоврядування.
Сьогодні, на жаль, об’єднані територіальні громади повністю усунені від розпорядження земельними ділянками державної власності за межами населених пунктів та позбавлені будь-якого впливу на рішення щодо надання їх у власність та користування.
«Обмеження «земельної» юрисдикції органів місцевого самоврядування лише межами населених пунктів невиправдано ускладнює розвиток громад, зменшує матеріальну основу місцевого самоврядування. До того ж, це не узгоджується з одним із основних принципів демократичного суспільства, який визнаний у світі – принципом повсюдності місцевого самоврядування», - наголосив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
«Розроблений АМУ законопроект спрямований на вирішення цих проблем через надання повноважень щодо розпорядження землями державної власності за межами населеного пункту об’єднаним територіальним громадам, а також на підтримку добровільного об’єднання територіальних громад в країні з метою формування спроможних органів місцевого самоврядування до виконання наданих ним повноважень», - додав він.
Асоціація вважає, що надання органам місцевого самоврядування реальних повноважень щодо розпорядження землями в межах об’єднаної територіальної громади та управління земельним фондом об’єднаної громади дозволить чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю.
Прийняття цього законопроекту результується у зміцнення матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування, більш якісне і обґрунтоване планування розвитку територій.
Підготовка цього матеріалу стала можливою завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз. Зміст матеріалів є винятково відповідальністю видання ІзбірКом та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.
29 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання22 квітня 2025 р.
Для інвентаризації землі на Одещині обрали компанію без аукціону26 квітня 2025 р.
Одеська міська рада почала підготовку до наступної сесії25 квітня 2025 р.
В Одесі суд змусив трьох забудовників сплатити державі 2 мільйони24 квітня 2025 р.
Фермер з Одещини розорав територію нацпарку, завдавши шкоди на понад мільярд гривень30 квітня 2025 р.
Южненська міська рада програла справу з землями у Верховному Суді24 квітня 2025 р.
Антимонопольники запідозрили Ізмаїльський виконком у порушеннях30 квітня 2025 р.
Одеса перебуває в ментальній окупації: що відбувається з цінами на житло в регіоні23 квітня 2025 р.
Реконструкція водогону та зберігання відходів від руйнувань: виконком Миколаївської міськради30 квітня 2025 р.
Депутати Миколаївської облради мають вирішити долю майна, закладів і повноважень колеги