20 лютого 2021 р. 13:34
19 лютого Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розглянула апеляційні скарги захисників обвинуваченого судді на вирок Вищого антикорупційного суду від 22.07.2020 та пом’якшила покарання до п’яти років позбавлення волі.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
У повідомленні зазначається: "За наслідками судового розгляду суд частково задовольнив апеляційні скарги захисників та пом’якшив призначене обвинуваченому покарання з семи до п’яти років позбавлення волі. В іншій частині вирок залишено без змін. Рішення набрало законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржено в касаційному порядку до Верховного Суду протягом трьох місяців".
Суддю Малиновського суду Одеси Анатолія Целуха визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою". Судді призначили покарання у виді позбавлення волі строком на сім років із позбавленням права обіймати посаду судді та будь-які посади у правоохоронних органах на три роки, із конфіскацією всього його майна.
Анатолія Целуха СБУ затримала на хабарі наприкінці березня 2019 року. Оперативники спецслужби встановили, що в провадженні судді з 2017 року перебувала позовна заява жителя Одеси до одного з акціонерних підприємств про визнання недійсним рішення про виділення житлової квартири.
Справа не розглядалася по суті більше ніж півтора року, через що реальний власниця житла не могла розпоряджатися своєю приватизованою квартирою. У лютому 2019-го власниця квартири звернулася до Малиновського районного суду Одеси з позовом про відвід судді.
Співробітники СБУ задокументували, що в березні в приватній бесіді суддя висунув вимогу про сплату неправомірної вигоди в розмірі 2,5 тис. доларів. Саме під час одержання всієї суми його і затримали.
Нагадаємо, Вища рада правосуддя 11 квітня 2019 року розглянула клопотання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького про тимчасове відсторонення судді Малиновського районного суду міста Одеси Анатолія Целуха від правосуддя в зв'язку з притягненням його до кримінальної відповідальності на строк до двох місяців. Незабаром Целух подав у відставку з посади судді.
Целух став підозрюваним у справі про хабарництво, він "засвітився" у ЗМІ після того, як фактично визнав російське громадянство у жительки тимчасово анексованого Криму. Це сталося у 2017 році. Адвокатка жінки Юлія Лісова заявила, що суддя вирішив, що нібито існуюче у кримчан подвійне громадянство є перешкодою в доступі до правосуддя, а потім залишив заяву про встановлення факту народження дитини без розгляду в зв'язку з тим, що до заяви не додано відмову РАГСу про реєстрацію дитини.
06 травня 2025 р.
Секретарка Білгород-Дністровського райсуду пішла на угоду з прокурором02 травня 2025 р.
Миколаївця судитимуть за допомогу в ухиленні від мобілізації06 травня 2025 р.
На Одещині поліцейські викрили двох організаторів незаконного трансферу чоловіків за кордон03 травня 2025 р.
Мирова суддя з Ялти отримала 13 років тюрми30 квітня 2025 р.
Хабарна схема в суді Білгорода-Дністровського: на лаву підсудних відправили адвоката04 травня 2025 р.
В Одесі засудили жінку, яка славила радянську міліцію та називала Зеленського вбивцею07 травня 2025 р.
В Одесі звільнили суддю Приморського суду29 квітня 2025 р.
Лікарка-офтальмолог з ВЛК на Одещині придбала 10 квартир і приховала їх30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ06 травня 2025 р.
Правоохоронця з Одещини засудили до двох років служби у дисциплінарному батальйоні