02 травня 2025 р. 08:33
(ФОТО: Lexinform)
Правоохоронці повідомили про підозру у колабораціонізмі кримському бізнесмену. Після окупації півострова він перереєстрував українську компанію за російським законодавством, випускав рибні консерви під українськими брендами та працював на окупантів.
Про це свідчить текст підозри Офісу генерального прокурора України.
Про підозру повідомили 61-річному Володимиру Нігару — уродженцю села Мічуріно Білогірського району АР Крим. Він звинувачується у колабораціонізмі: після окупації півострова чоловік не просто залишився працювати на окупованій території, а й офіційно налагодив бізнес у співпраці з державою-агресором.
За даними слідства, Нігар був одним із бенефіціарів кримського підприємства "Інтеррибфлот", яке до анексії базувалося у Севастополі. Після захоплення Криму його партнери вивели компанію з півострова та змінили юридичну адресу на Київ. Сам же Нарь залишився в Севастополі та почав співпрацю з окупаційною адміністрацією.
Задля власної вигоди бізнесмен перереєстрував українське підприємство за законами російської федерації — з'явилася юридична особа "Интеррыбфлот". А вже в травні 2014-го він зареєстрував нову компанію — "Рыбоконсервный комбинат Аквамарин". Основна діяльність — виробництво та продаж рибних консервів.
Правоохоронці зазначають, що він використовував українські торгівельні марки, зокрема "Аквамарин", "Дика риба", "Шпроти золоті", які фактично привласнив. Продукція йшла на прилавки в Криму та росії. Ба більше, для цього він незаконно захопив виробничі потужності, які належали іншій українській компанії, бенефіціаром якої є ТОВ "Афіна".
Слідство вважає, що підозрюваний свідомо порушив українське законодавство, усвідомлюючи наслідки та вчиняючи злочин з політичних мотивів. Його діяльність кваліфікують як колабораційну за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України — це до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
У березні українські спецслужби зібрали докази проти посадовця, який після окупації Криму обійняв міністерську посаду в незаконній адміністрації та змушував місцевих жителів сплачувати податки до бюджету рф. Цей чиновник вимагав від власників земельних ділянок оформлювати майно відповідно до російського законодавства. У разі відмови громадянам погрожували штрафами та вилученням їхнього майна.
Анна Бальчінос
28 квітня 2025 р.
Прокуратура звинуватила у зраді організатора захоплення військової частини в Криму02 травня 2025 р.
Миколаївця судитимуть за допомогу в ухиленні від мобілізації30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ01 травня 2025 р.
Депутату з Херсонщини оголосили підозру за співпрацю з окупантами29 квітня 2025 р.
Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ30 квітня 2025 р.
За захоплення влади кримським татарам дали до 14 років тюрми29 квітня 2025 р.
Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині25 квітня 2025 р.
Суд відправив сина ексвіцемера Чорноморська у вʼязницю29 квітня 2025 р.
Лікарка-офтальмолог з ВЛК на Одещині придбала 10 квартир і приховала їх30 квітня 2025 р.
Хабарна схема в суді Білгорода-Дністровського: на лаву підсудних відправили адвоката22 квітня 2025 р.
На Херсонщині викрили міністра та депутатку псевдовлади рф