24 лютого 2025 р. 12:54
(ФОТО: Comments.ua)
За минулий рік благодійні фонди України зібрали понад 24 мільярди гривень донатів на підтримку ЗСУ. Ці фонди продовжують підтримувати військових на передовій, допомагаючи їм з необхідним обладнанням, технікою та іншим спорядженням.
За даними системи моніторингу Опендатабот, у 2024 році три найбільші благодійні фонди, що займаються підтримкою Збройних Сил України, зібрали рекордну суму — понад 24 мільярди гривень, що на 28% більше, ніж у 2023 році.
Основну частину донатів зібрала платформа United24, яка за рік отримала 17,5 мільярдів гривень, що складає понад 70% від загальної суми зібраних коштів. З цієї суми 92% було спрямовано на потреби ЗСУ. Загалом, за три роки повномасштабної війни фонд United24 зібрав понад 70 мільярдів гривень.
Фонд "Повернись живим" також показав значні результати, зібравши 4,4 мільярда гривень, що становить 18% від загальної суми зібраних коштів на благодійні цілі. За три роки війни цей фонд акумулював 15 мільярдів гривень, що також стало важливим внеском у боротьбу з російським агресором.
Фонд Сергія Притули зібрав 2,1 мільярда гривень, а за три роки війни загальна сума становить 8,5 мільярда гривень.
Рекордним місяцем серед фондів став грудень 2024 року. Платформа United24 за цей місяць зібрала 61% від усіх пожертв, а фонд "Повернись живим" — 27,5% від своїх річних зборів. Варто зазначити, що з початком 2025 року благодійні внески продовжують надходити з рекордними темпами.
<picture>
Нова пошта також продовжує виконувати важливу роль у забезпеченні фронту та мирних жителів гуманітарною допомогою. Компанія перевезла 1,9 мільйона посилок, що включали гуманітарні вантажі. У порівнянні з першим роком війни, коли середня кількість посилок становила 20 тисяч на місяць, минулого року цей показник зріс до 160 тисяч посилок на місяць. За три роки повномасштабної війни Нова пошта перевезла понад 3,1 мільйона посилок з гуманітарною допомогою загальною вагою 118,2 тонни.
Найчастіше на фронт надходять деталі для дронів, технічне обладнання (планшети, рації, зарядні станції), а також автозапчастини та автомобільні шини. Більшість гуманітарної допомоги надходить з Київщини, Львівщини та Дніпропетровщини, а найбільша частина допомоги відправляється на Донеччину, Харківщину та Дніпропетровщину.
Таким чином, українці продовжують показувати надзвичайну єдність і підтримку, збираючи рекордні суми для допомоги військовим та мирним жителям. Благодійність залишається важливим елементом в умовах війни, а також рушійною силою для зміцнення обороноздатності України.
Що стосується Півдня країни, у 2024 році, попри обмежений бюджет і вилучення військового ПДФО, Миколаїв продовжив підтримувати Збройні сили України, надаючи їм дрони, автівки, генератори, старлінки та іншу техніку. За два роки війни громада направила на підтримку ЗСУ майже мільярд гривень, а Одеса виділила для потреб військових майже 1,2 мільярда гривень. Також нещодавно громади Херсонщини придбали техніку на понад 5 мільйонів гривень, яку передали захисникам, зокрема дрони та телекомунікаційні засоби, що були використані також підрозділами морської піхоти.
Анна Бальчінос
30 квітня 2025 р.
Поліція охорони Миколаївщини витратила бюджетні кошти на меблі, планшети й джиу-джитсу18 квітня 2025 р.
На Півдні України з'являться центри спротиву28 квітня 2025 р.
Ворожа авіація атакувала багатоповерхівки та газопровід на Херсонщині29 квітня 2025 р.
В Доброславі похвалилися перевиконанням бюджетного плану на чверть27 квітня 2025 р.
Жителька Одещини потрапила в лікарню після нічного обстрілу28 квітня 2025 р.
Управління освіти Херсона витратило мільйони на постачання енергоносіїв та ремонти у школах24 квітня 2025 р.
На Херсонщині затвердили нові правила мобілізації та світломаскування: що змінилося29 квітня 2025 р.
Миколаївським нардепам дали 75 тисяч за житло, але у Верховній Раді хочуть ще більше30 квітня 2025 р.
На Миколаївщині ворог зруйнував будинок і знеструмив село29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона24 квітня 2025 р.
Управління містобудування Миколаєва витратило 650 мільйонів на укриття й сонячні панелі