01 листопада 2024 р. 12:28
(ФОТО: ЕкоПолітика)
За останнє десятиліття в Україні Генеральна прокуратура зафіксувала 1599 кримінальних правопорушень, пов'язаних із жорстоким поводженням із тваринами. У судовому реєстрі "Бабуся" вже є вироки з реальними тюремними термінами.
Про це свідчать дані сервісу моніторингу Опендатабот.
Ще цього року відкрито 178 справ за статтею 299 Кримінального кодексу України, що перевищує попередній показник у 175 проваджень. Кількість справ зросла особливо після введення нових штрафів у 2018 році, а у 2021 році за цей злочин покарання посилили до можливого позбавлення волі. Однак через війну посиленого зростання вироків та проваджень у цій категорії не відбулось.
За цей рік до судового розгляду дійшли 32 кримінальні справи щодо жорстокого поводження з тваринами. Це становить 18% від загальної кількості відкритих проваджень. У попередні два роки цей показник був вищим і склав близько 24%.
Наразі лише кожна п'ята справа доходить до судового розгляду, тоді як у 2022-2023 роках була розглянута кожна четверта.
У судовому реєстрі вже з'явилися випадки, де обвинувачі у жорстокому поводженні з тваринами отримали реальні строки ув'язнення. Наприклад, у Дніпропетровській області чоловік під час пограбування завдав удар ножем-мачете алабаю, за що отримав 3 роки ув’язнення.
Однак більшість вироків поки що є умовними. Так, в Одесі чоловік двічі вдарив ножем у шию безпритульного собаку, спричинивши його смерть, за що отримав 5 років умовно.
Питання жорстокого поводження над тваринами регулює стаття 299 ККУ. У ній йдеться, що до жорстокого поводження відносять фізичне знущання з тварини та нацькування їх один на одного. Злочинців можуть покарати від штрафу до позбавлення волі на строк від 1 до 8 років.
Також в Ізмаїлі чоловік смертельно поранив безпритульного пса. За фактом жорсткого поводження з тваринами розпочали кримінальне впровадження. Цю подію випадково побачили троє школярів, які проходили повз подвір'я чоловіка. Вони негайно повідомили про те, що сталося, сусідці, а разом із нею намагалися надати собаці медичну допомогу. Однак, попри їхні зусилля, тварина померла прямо на їхніх очах.
Минулого року для клієнтів готелю "Немо" була послуга – взяти тварину, зокрема морського котика. У номері люди влаштовували із морськими мешканцями фотосесії. Зоозахисники наполягали, що готельний номер вже не є територією дельфінарію, тож там знімання з тваринами заборонено згідно з законом. А така поведінка є жорстоким поводженням та експлуатацією тварин.
Наразі в Україні офіційно дозволили брати із собою в укриття під час повітряних тривог домашніх тварин. Проте необхідно дотримуватися деяких умов. Відтепер люди можуть під час повітряних тривог перебувати в укриттях разом зі своїми домашніми улюбленцями, однак в окремих приміщеннях або відокремлених місцях.
Анна Бальчінос
28 квітня 2025 р.
В Одесі викрили псевдоадвоката, який брав по 15 тисяч доларів США за зняття з обліку27 квітня 2025 р.
Правоохоронці викрили схему з мертвими душами у лікарнях Миколаївщини23 квітня 2025 р.
В Одесі банда на чолі з військовим вимагала гроші в підприємців26 квітня 2025 р.
Як оформити паспорт на домашню тварину30 квітня 2025 р.
За захоплення влади кримським татарам дали до 14 років тюрми25 квітня 2025 р.
Рекордна кількість українців заборонила собі грати в азартні ігри22 квітня 2025 р.
На Одещині росіянин намагався втекти за кордон, прикинувшись громадянином Киргизстану30 квітня 2025 р.
Курортний сезон-2025 у Затоці: офіційне повідомлення влади29 квітня 2025 р.
Миколаївським нардепам дали 75 тисяч за житло, але у Верховній Раді хочуть ще більше30 квітня 2025 р.
Хабарна схема в суді Білгорода-Дністровського: на лаву підсудних відправили адвоката