25 травня 2025 р. 17:31

Ексголові Одеської обладміністрації Степанову оголосили підозру

(Максим Степанов. Фото: Facebook)

Національне антикорупційне бюро України повідомили колишньому директору ДП "Поліграфкомбінат" про підозру в одержанні неправомірної вигоди у вигляді авторських прав на дизайн захисних елементів закордонних паспортів та ID-карток, а також у легалізації доходів, отриманих від їх використання.

Про це повідомили у пресслужбі НАБУ.

За даними слідства, неправомірна вигода вимагалася підозрюваним у французької компанії, яка свого часу розробила ці захисні елементи (стилізоване зображення Тризуба, мапа України тощо) та використовувала їх у виробництві голограм для бланків українських документів. В обмін на це компанія отримувала можливість постачати свою продукцію держпідприємству.

Постачання здійснювалося через естонську компанію-прокладку, підконтрольну директору ДП, яка закуповувала матеріали за ринковою ціною та перепродавала їх "Поліграфкомбінату№ у 4-6 разів дорожче. У цьому епізоді НАБУ і САП раніше повідомили про підозру сімом особам включно з екскерівником ДП.

На цю ж естонську компанію в Офісі інтелектуальної власності ЄС зареєстрували незаконно одержані авторські права. Після звільнення підозрюваного з посади керівника Поліграфкомбінату та перехід нового керівництва на прямі закупівлі у виробника він уклав з французькою компанією договір, відповідно до якого естонській компанії сплачувалася винагорода (роялті) за використання дизайну. Розмір роялті заклали у ціну, за якою продукція постачалася Поліграфкомбінату.

Отже, кожен громадянин України не лише переплачував через штучне завищення вартості матеріалів, але й донатив підозрюваному за його інтелектуальний внесок. Протягом 2018-2021 років на рахунки естонської компанії надійшло близько 7 мільйонів євро роялті, які підозрюваний надалі легалізував через підконтрольні офшорні компанії. Частина з них - 124 тисячі 790 доларів США, потрапила на рахунок його доньки.  

Водночас детективи вжили заходів для ліквідації злочинної схеми. На початку 2022 року уряд підтримав ініціативу НАБУ та змінив технічні вимоги до дизайну захисних елементів українських документів. Крім того, до Кабінету міністрів України скерували подання щодо вжиття заходів для скасування реєстрації дизайну з елементами державної символіки за естонською компанією.

У 2023 році Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін заочний арешт для колишнього директора державного підприємства "Поліграфкомбінат" та голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова.

Кирило Бойко

Також Вам може сподобатись:

21 травня 2025 р.

Одеському ексвійськкому Борисову зменшили розмір застави

22 травня 2025 р.

У справі про розкрадання в армії на Миколаївщині арештували майно компанії

25 травня 2025 р.

Херсонські поліцейські повідомили директору будівельної фірми з Одеси про підозру

21 травня 2025 р.

Компанії з орбіти Зеленського отримали сотні мільйонів на фортифікаціях Херсонщини

23 травня 2025 р.

Декомунізація в Одесі призвела до фізичного протистояння

25 травня 2025 р.

Фірма-новачок ексдепутата виграла на Одещині 34-мільйонний тендер без аукціону

23 травня 2025 р.

Забудовника змусили сплатити 2,5 мільйона до бюджету Одеси

21 травня 2025 р.

Правоохоронці обшукали Миколаївводоканал через багатомільйонні схеми

23 травня 2025 р.

Волонтери з Криму збирали кошти на закупівлю зброї для армії рф

19 травня 2025 р.

На Одещині начальнику логістики розвідцентру повідомили про підозру у зловживанні впливом

25 травня 2025 р.

Для ремонту ліцею в Одесі без аукціону обрали підрядника за 6 мільйонів

21 травня 2025 р.

Суд арештував майно через рейдерське захоплення бізнесу на Миколаївщині

25 травня 2025 р.

Херсонець збирав кошти з торговців на ринку та отримав п’ять років тюрми

Компанії рф через Миколаївський глиноземний завод спонсорували війну

24 травня 2025 р.

Компанія-монополіст знову без конкуренції отримала сотні мільйонів на дороги Миколаївщини