09 грудня 2021 р. 10:30

Громадський центр правосуддя в кількох регіонах обговорить, як розвивати дружнє правосуддя в громадах

Громадські центри правосуддя з Одеської та Чернігівської областей проведуть 17 грудня 2021 року міжрегіональну дискусію "Як розвивати дружнє правосуддя в громадах?".

Як повідомили у пресслужбі Одеської обласної організації "Комітету виборців України", захід відбудеться за допомогою телемосту у змішаному офлайн та онлайн форматі одночасно в п’яти громадах України з основними локаціями в Одесі, Татарбунарах та Чернігові.

Представники органів правосуддя, місцевого самоврядування та громадські активісти обговорять тренди впровадження в громадах людиноцентричного (дружнього) правосуддя та досвід Громадських центрів правосуддя щодо розбудови партнерства неурядового сектору з територіальними громадами, судовими установами, органами поліції, пробації та безоплатної правової допомоги.

Обговорення відбудеться 17 грудня з 11:00 до 13:00 за допомогою платформи ZOOM у змішаному онлайн та офлайн форматі одночасно в п’яти громадах - Одесі, Татарбунарах, Чернігові, Чернівцях та Білозерці. Очікується участь близько 30 учасників - представників та партнерів Громадських центрів правосуддя, працівників органів суду, поліції, пробації, безоплатної правової допомоги, представників місцевого самоврядування та громадських активістів. Усі охочі зможуть переглянути дискусію у прямому ефірі на Фейсбук-сторінках організаторів, а також залишити свої запитання чи коментарі. Більш детально про пряму трансляцію заходу та інші деталі на події заходу у Facebook.

"Пандемія COVID-19 загострила проблеми доступу до правосуддя в громадах та одночасно показала важливість людиноцентричного підходу до правосуддя. Новою практикою до просування людиноцентричного правосуддя в України стала модель Громадських центрів правосуддя, які розвиваються в пілотних громадах протягом останніх трьох років. Мета заходу - презентувати та обговорити основні тренди/кейси 2021 року та виклики/плани на наступний рік щодо впровадження в громадах людиноцентричного (дружнього) правосуддя та діяльності Громадських центрів правосуддя в цій сфері", - зазначають у Громадському центрі правосуддя.

Захід складатиметься з двох частин:

1) Презентація моделі та досвіду діяльності Громадських центрів правосуддя в м. Татарбунари та м. Чернігові протягом 2021 року. Представники та партнери Громадських центрів правосуддя поділяться кейсами (історіями успіху та невдачами) щодо:

2) Обговорення досвіду Громадських центрів правосуддя, а також викликів та планів для розвитку дружнього правосуддя в громадах на 2022 рік. Учасники заходу зможуть як прокоментувати кейси Громадських центрів правосуддя, так і висловити свою думку щодо проблем та перспектив наступного року для сфери правосуддя на місцевому рівні.

Міжрегіональна дискусія ініційована Громадським центром правосуддя в м. Татарбунари (працює на базі Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України») та Громадським центром правосуддя в м. Чернігові (працює на базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини). Громадські центри правосуддя - це мультифункціональні хаби, які розвивають дружнє правосуддя в громадах та просувають новий формат співпраці між органами правосуддя, місцевою владою та мешканцями на принципах довіри та відповідальності. До дискусії також долучаться неурядові організації з громад, які зацікавлені в розвитку дружнього правосуддя та моделі Громадських центрів правосуддя в громадах - зокрема, Український народний дім в Чернівцях та Білозерський центр регіонального розвитку (Херсонська область).

Нагадаємо, Громадський центр правосуддя проведе 16 грудня 2021 року практичний онлайн тренінг для представників місцевих судів Одеської області з основ "дружнього" правосуддя - під час судочинства, в ході комунікації та при облаштуванні приміщення суду.

Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».

Також Вам може сподобатись:

22 квітня 2025 р.

В Одесі військового ТЦК та його добровільних помічників затримали за бійку та стрілянину

30 квітня 2025 р.

Хабарна схема в суді Білгорода-Дністровського: на лаву підсудних відправили адвоката

26 квітня 2025 р.

Одеська міська рада почала підготовку до наступної сесії

01 травня 2025 р.

Миколаївська облрада збирається вирішити долю розвитку області, кадрів та майна

25 квітня 2025 р.

Громаду поблизу Одеси відібрали для участі у проєкті, підтриманому з Німеччини

01 травня 2025 р.

Голова Одеської облради Діденко судився з журналісткою: на чий бік стала апеляція

29 квітня 2025 р.

У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання

01 травня 2025 р.

Справу Труханова внесли до переліку резонансних процесів, які застрягли у ВАКС

30 квітня 2025 р.

У ліцеї на Одещині будують бункер з ліжками та ігровими зонами за 70 мільйонів

В Одесі на маршрути вийдуть сучасні автобуси, отримані як гуманітарна допомога

01 травня 2025 р.

Парк Лесі Українки та без вулиці Чапаєва: одесити можуть вплинути на перейменування

30 квітня 2025 р.

У відставку відправили голову суду на Одещині

За ремонт гуртожитку Одеська консерваторія заплатить майже 12 мільйонів

25 квітня 2025 р.

Зроблено ще крок до нового етапу історії Лесі Українки в Одесі

01 травня 2025 р.

В Єврейській лікарні Одеси хочуть створити центр реабілітації, але грошей немає