26 травня 2020 р. 17:15
У зв’язку з пом’якшенням карантинних обмежень, Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари відновив надання безоплатної правової допомоги в офісі та на виїздах.
Як повідомляє пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», зокрема, за останній тиждень правники Центру з виїзними прийомами відвідали обласний Центр матері та дитини, декілька сільських рад та трудових колективів Татарбунарського району Одещини.
За час поширення пандемії COVID-19, у жителів громад зібралося багато правових проблем, які вимушений карантин тільки загострив – зокрема, земельні питання, соціальне забезпечення, працевлаштування, доступ до правосуддя.
Правники Громадського центру правосуддя супроводжують вирішення питання щодо укладання трудових договорів та законності дій адміністрації підприємства, з яким звернулися медичні працівники КНП «Татарбунарська центральна районна лікарня». Також важливу проблему підняла на прийомі в офісі Громадського центру правосуддя заступниця директора ДНЗ «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище» Валентина Ужевко. Вона представляла інтереси вихованки цього училища, яка за медичними показниками має вади розумового розвитку. Ситуація ускладнена тим, що дівчина завершила навчання в училищі і наразі фактично залишається напризволяще - самостійно працювати та обходити себе не може, родичів та близьких немає, подальше перебування у навчальному закладі неможливе. Зважаючи на складність проблеми, для представництва інтересів дівчини залучено адвоката Центру Олександра Ковпака. Крім того, узгоджено з директоркою районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Яною Леонтьєвою співпрацю у вирішенні питання влаштування дівчини до спеціального закладу для осіб з вадами розумового розвитку.
Також практично щоденно керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та адвокат центру Олександр Ковпак здійснюють виїзні прийоми для надання безоплатної правової допомоги та інформування жителів громад та трудових колективів. В умовах пандемії COVID-19 та впровадження карантинних обмежень, Громадський центр правосуддя особливу увагу звертає на надання безоплатної правової допомоги жінкам та дітям з вразливих груп. Зокрема, правники Центру на постійній основі консультують та допомагають жінкам, які перебувають в обласному Центрі матері та дитини «Мрія», який працює в Татарбунарському районі на базі Благодійного фонду «Еммануїл». Додатково відслідковуються всі випадки дискримінації за ознакою статі, соціального статусу, стану здоров’я. Черговий такий виїзд відбувся 19 травня 2020 року.
Зокрема, за допомогою звернулася одинока жінка, яка не може отримати свідоцтво про народження на дитину, відповідно не має і соціальної допомоги. Спільно з керівницею районного відділу ДРАЦСу Тетяною Шульгою та адміністрацією обласного центру матері та дитини «Мрія», питання отримання свідоцтва про народження було вирішене під час прийому. Також жінка переймалася тим, що її чоловік ініціює розлучення з нею та відбирання дітей, які знаходяться біля нього. Адвокат Олександр Ковпак та керівник Центру Леонід Семененко заспокоїли клієнтку, вказавши що таке питання вирішується у судовому порядку та для цього потрібні відповідні підстави, яких зі слів жінки немає.
Також під час прийому в обласному Центрі матері та дитини «Мрія», який працює в Татарбунарському районі на базі Благодійного фонду «Еммануїл», до правників звернулася 17-річна одинока мати, яка просила допомогти вирішити питання визнання батьківства особою, яка вписана у свідоцтво про народження дитини, але не є біологічним батьком дитини. Клієнтці було роз’яснено, що питання визнання батьківства повинно вирішуватися у кожному окремому випадку, для цього потрібна згода відповідної особи і прийняття судового рішення з цього питання. Крім цього, дівчина просила роз’яснити її право на укладання шлюбу у ситуації, коли не досягнуто 18-річного віку. Спільно з представниками районного відділу ДРАЦСу, адвокатом Олександром Ковпаком надано роз’яснення, що для вирішення цього питання потрібно судове рішення про дозвіл на укладання шлюбу неповнолітньою особою.
Зі складною соціально-правовою проблемою до правників звернувся місцевий молодий хлопець з села Струмок. Під час спілкування, юнак розповів про скоєне ним адміністративне правопорушення щодо вчинення домашнього насильства по відношенню до матері та свою вину визнав. Проте зазначив, що в цьому правопорушенні звинувачує також і свою матір, яка не поздоровила його з днем народження і це його обурило. За інформацією мешканців села, хлопець зловживає алкоголем та агресивно себе поводить у цьому стані, відповідно потребує також допомоги психолога та соціальних працівників. Також ситуація з хлопцем, який вчинив домашнє насильство щодо своєї матері, не має роботи та продовжує зловживати алкогольними напоями, показує невисокий рівень профілактичної роботи з боку служби превенції місцевої поліції.
Мешканців Струмківської і Приморської сільських рад, які звернулися за допомогою до правників Громадського центру правосуддя під час виїзних прийомів, турбували питання вступу у спадщину, оформленні правовстановлюючих документів на будинки та присадибні ділянки, а також можливого продажу земель сільськогосподарського призначення. В ході прийому жителів села Приморське та Трихатки Татарбунарського району, також участь прийняв сільський голова Олег Чабаненко. Окрема увага була приділена ознайомленню клієнтів з їх правом на реєстрацію права власності на житлові будинки з врахуванням так званої «будівельної амністії». Для розповсюдження серед жителів громади, були залишені в сільській раді розроблені Громадським центром правосуддя та відділом надання адміністративних послуг та інформаційної діяльності Татарбунарської районної державної адміністрації рекомендації щодо оформлення права власності на нерухомість в сільській місцевості.
Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Громадський центр правосуддя як мульти-функціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».
28 квітня 2025 р.
В Одесі викрили псевдоадвоката, який брав по 15 тисяч доларів США за зняття з обліку30 квітня 2025 р.
Хабарна схема в суді Білгорода-Дністровського: на лаву підсудних відправили адвоката29 квітня 2025 р.
Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ25 квітня 2025 р.
Зроблено ще крок до нового етапу історії Лесі Українки в Одесі02 травня 2025 р.
Миколаївця судитимуть за допомогу в ухиленні від мобілізації22 квітня 2025 р.
В Одесі військового ТЦК та його добровільних помічників затримали за бійку та стрілянину01 травня 2025 р.
Систему безпеки Південноукраїнської АЕС ремонтуватиме фігурант справи про привласнення коштів29 квітня 2025 р.
Кабмін погодив голові Одеської ОВА нового заступника01 травня 2025 р.
Поліцейська з Одещини наїхала на 7-річну дівчинку30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ25 квітня 2025 р.
Апеляційний суд визначив суму застави за одеську адвокатку, підозрювану в участі у воєнізованому формуванні