09 квітня 2025 р. 15:01
(Фото: Одеська обласна прокуратура)
Старшому помічнику капітана іноземного судна, який причетний до забруднення моря пальмовою олією в акваторії морського порту "Південний", оголосили заочну підозру. Через його дії Україні завдано мільйонних збитків.
Як повідомили в Одеській обласній прокуратурі, іноземному моряку інкримінують порушення спеціальних правил охорони вод, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 243 КК України).
<picture>
За версією слідства, на початку травня 2024 року під час розвантаження судна під прапором Барбадосу сталася аварійна ситуація — до вод потрапили тонни пальмової олії. Ще один витік стався під час перекачування залишків вантажу у резервуари. Загалом в море потрапило 7,2 тонни шкідливої речовини.
Причиною екологічної катастрофи стало недотримання правил моніторингу систем судна — зокрема, відсутність контролю за обладнанням та перевірки вантажної системи. Ці дії порушили вимоги Міжнародної конвенції про запобігання забрудненню з суден.
<picture>
Фото: Одеська обласна прокуратура.
У результаті забруднення Україні завдано збитків на понад 2 мільйони доларів США. Прокуратура вже звернулася до Господарського суду Одеської області з позовом до судновласника щодо відшкодування шкоди.
За інформацією держекоінспекції, пальмова олія, потрапляючи у морське середовище, утворює на поверхні води плівку, яка блокує сонячне світло. Через це водорості та морські рослини не можуть повноцінно здійснювати фотосинтез.
У результаті змінюється хімічний склад води та зменшується кількість кисню, що може призвести до масової загибелі риби та інших мешканців водойми, зазначають екологи.
Хоча пальмова олія і здатна до природного розкладу, цей процес займає тривалий час. Під час нього мікроорганізми, які розщеплюють олію, можуть надмірно розмножуватись, створюючи дисбаланс в екосистемі.
Раніше державна екологічна інспекція встановила факт забруднення внутрішніх морських вод України, а саме скиду пальмової олії із судна Stavanger під прапором Тувалу.
Ірина Глухова
29 квітня 2025 р.
У Херсоні суд заарештував викрадене росіянами пасажирське судно25 квітня 2025 р.
На Одещині затримали судно з тіньового флоту росії29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона27 квітня 2025 р.
На конференції у Варшаві презентували проєкт концесії порту Одещини24 квітня 2025 р.
Фермер з Одещини розорав територію нацпарку, завдавши шкоди на понад мільярд гривень29 квітня 2025 р.
У селах на Миколаївщині знайшли тонни небезпечних хімікатів часів СРСР29 квітня 2025 р.
Арештоване скло в Одесі та Миколаєві виставили на продаж за 12 мільйонів20 квітня 2025 р.
З початку року до портів Одещини увійшли понад 650 суден30 квітня 2025 р.
Южненська міська рада програла справу з землями у Верховному Суді22 квітня 2025 р.
На Одещині росіянин намагався втекти за кордон, прикинувшись громадянином Киргизстану21 квітня 2025 р.
Конфісковане на Одещині російське судно продали за 6 мільйонів