14 липня 2022 р. 20:00

Ізмаїльські тепловики хочуть реструктуризувати борг за газ у понад 8 мільйонів

Депутати Ізмаїльської міської ради на пленарному засіданні 28 сесії дали згоду «Ізмаїлтеплокомуненерго» на укладення договору про реструктуризацію заборгованості на суму 8 млн 588 тис. грн за спожитий природний газ з НАК «Нафтогаз України».

Дане питання було єдиним у порядку денному засідання міськради, яке проводилося у віддаленому режимі, передає кореспондентка ІзбірКома.

Перед постачальником природного газу – НАК «Нафтогаз України» у ізмаїльських тепловиків накопичилась заборгованість у вищезазначеному розмірі за спожитий природний газ за попередній сезон, тобто використаний станом на 1 червня 2021 року для виробництва теплової енергії, надання послуг з централізованого опалення. Йдеться про суму основного боргу за договором, який сторони уклали першого жовтня 2020 року. 

Договір передбачає, що реструктуризація заборгованості буде здійснюватись шляхом розстрочення на 72 місяці, без відстрочення погашення заборгованості та з можливістю дострокового погашення. Перерахування коштів проводитиметься щомісяця рівними частинами починаючи з першого числа місяця, в якому укладено договір, відповідно до графіка погашення заборгованості.

Загальна ситуація по Україні і ключові проблеми напередодні підготовки до нового опалювального сезону детально розглядаються у статті видання «Українська енергетика». Зокрема, складання договорів на реструктуризацію боргів – це загальна практика тепловиків у регіонах країни.

За словам експерта Олександра Олексенка, тепловики мають дві групи боргів. Перша: борги, які були станом на 1 червня 2021 року (коли закінчилось ПСО - покладення спеціальних обов'язків щодо постачання природного газу побутовим споживачам). Друга група: борги, які виникли після 1 червня 2021 року через незбалансованість тарифів і відсутність підтримки міста.

Зазначимо, що для стабільного функціонування ринку електроенергії та безперебійного постачання Уряд затвердив постанову про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електроенергії, які її зараз експортують в Європейський Союз.

З 1 липня Україна почала експорт електроенергії потужністю 100 МВт до Румунії, що є початком комерційного обміну електроенергією між Україною та Європою.

Також Вам може сподобатись:

03 травня 2025 р.

Одеситам й не тільки вирішили додати напруги в розетки

04 травня 2025 р.

На перебудову водопроводу у Миколаєві виділили 20 мільйонів

05 травня 2025 р.

У Первомайську на Миколаївщині стартували торги на реконструкцію водопроводу

Будівельну компанію з Одещини змусили відшкодувати державі 7 мільйонів

04 травня 2025 р.

Посадовців "Укрзалізниці" з Одещини засудили за привласнення 98 мільйонів

07 травня 2025 р.

Херсонський порт після окупації залишився в руїнах, а компанія-концесіонер б’є на сполох

Подорожчає майже вдвічі: після війни одеситів чекають нові тарифи на воду

За ремонт на одеській котельні пропонують 20 мільйонів

02 травня 2025 р.

У Миколаєві запланували реконструкцію тепломагістралі за 15 мільйонів

04 травня 2025 р.

Будівництво укриття для дитсадку та ліцею на Одещині оцінили в 98 мільйонів

Миколаївське КЕУ підозрюють у розкраданні коштів під час оборонних закупівель

27 квітня 2025 р.

Фірма британця без аукціону виграла 30-мільйонний тендер на Одещині

06 травня 2025 р.

На Миколаївщині готуються оновити дорожню розмітку за 70 мільйонів

30 квітня 2025 р.

Міністерство енергетики ініціювало будівництво підземної електростанції у Херсоні

07 травня 2025 р.

Індія проти Пакистану: новий виток давнього протистояння