08 березня 2023 р. 11:54
(Фото: Телеграф)
Прокурори Херсонської обласної прокуратури затвердили та скерували до суду обвинувальний акт стосовно мешканця міста Гола Пристань за фактом колабораційної діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України).
Слідством установлено, що обвинувачений під час тимчасової окупації міста Херсона пішов на співпрацю з окупаційною владою та обійняв посаду директора захопленої у Херсоні гімназії № 6.
Фото: Херсонська Обласна прокуратура
На псевдопосаді він впроваджував стандарти освіти рф, зокрема організовував підготовку закладку до навчального процесу у співпраці з окупантами та отримав для цього російські підручники.
Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими ГУНП в Херсонській області.
Також затверджено та скеровано до суду обвинувальні акти стосовно трьох колишніх співробітників ДУ "Херсонський слідчий ізолятор" за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).
Так, за даними слідства, обвинувачені, порушуючи присягу працівника правоохоронного органу перейшли на бік ворога та погодились служити окупантам у незаконно створеному органі - так званому "Слідчому ізоляторі № 1". Двоє з них обійняли посади "молодшого інспектора відділу охорони", а третя стала так званою "оперативною працівницею".
7 березня стало відомо, що СБУ повідомила про підозру військовослужбовцю рф, який катував та залякував людей на Херсонщині.
Так, слідчі Управління СБУ в Одеській області повідомили про підозру військовослужбовцю рф у порушенні законів та звичаїв війни.
Встановлено, що наприкінці березня минулого року окупант із позивним "Зауч" обійняв посаду так званого "коменданта - начальника гарнізону" окупаційних військ у смт. Лазурне Скадовського району Херсонької області. До підпорядкування так званої "комендатури" увійшли населені пункти: Лазурне, Приморське, Круглоозерка, Залізний Порт і Чорноморський біосферний заповідник.
Також 7 березня стало відомо, що за процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності та пособництві країні-агресору мешканцю Білозерського району Херсонської області (ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України).
За даними слідства, в червні 2022 року підозрюваний погодився діяти під керівництвом окупаційної влади рф та обійняв посаду директора захопленого КП "Агрофірма радгосп Білозерський", що здійснює вирощування сільськогосподарської продукції.
Псевдодиректор перереєстрував вказане підприємство в органах окупаційної адміністрації країни-агресора та передав матеріальні ресурси військовослужбовцям та співробітникам спецслужб рф.
Також він допомагав окупаційній владі впроваджувати на Херсонщині так звану "рубльову зону", реалізуючи продукцію підприємства у рублях.
Володимир Шкаєв
01 травня 2025 р.
Військова частина на Херсонщині переплатила мільйон за хліб22 квітня 2025 р.
На Херсонщині викрили міністра та депутатку псевдовлади рф01 травня 2025 р.
Депутату з Херсонщини оголосили підозру за співпрацю з окупантами27 квітня 2025 р.
Суд дав 15 років ексміліціонеру за участь в окупації Херсонщини та викрадення людей24 квітня 2025 р.
Херсонець пішов служити росіянам та втратив волю і майно25 квітня 2025 р.
Поліціянтам Херсонщини оголосили підозри у колабораційній діяльності29 квітня 2025 р.
Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ28 квітня 2025 р.
Прокуратура звинуватила у зраді організатора захоплення військової частини в Криму30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ27 квітня 2025 р.
Директор ліцею на Херсонщині отримав вирок за роботу на російську владу26 квітня 2025 р.
Ексдиректорка школи на Херсонщині проведе 12 років за ґратами02 травня 2025 р.
Недбалість інженера призвела до втрати мільйона при реконструкції садочка на Херсонщині