21 квітня 2023 р. 16:28
(Фото: Prostopravo)
За процесуального керівництва Херсонської обласної та Каховської окружної прокуратур заочно повідомлено про підозру колишньому депутату Каховського району у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
Про це 21 квітня повідомили в пресслужбі Херсонської обласної прокуратури.
Фото: Херсонська обласна прокуратура
За даними слідства, підозрюваний пішов на співпрацю з окупаційною владою та добровільно зайняв посаду так званого "начальника отдела полиции города Каховка".
На псевдопосаді посаді він сприяв встановленню та функціонуванню правоохоронної системи держави-агресора на тимчасово окупованій території Херсонщини.
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.
Відомо також, що за процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру у державній зраді, колабораціонізмі та пособництві державі-агресору мешканцю села Вавилове Шевченківської об’єднаної територіальної громади Миколаївського району (1 ст. 111, ч. 4 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України.)
За даними слідства, підозрюваний, маючи проросійську позицію та розраховуючи зайняти посаду старости села, у березні 2022 року під час тимчасової окупації зс рф с. Вавилове встановив контакт з представниками країни-агресора.
Також, прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно жителя смт Білозерка за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Слідством установлено, що у липні 2022 року обвинувачений пішов на співпрацю з ворогом. Він добровільно зайняв посаду так званого "заступника голови пенсійного фонду Херсонської області".
У взаємодії з окупаційною владою чоловік організував і контролював роботу незаконно створеного органу, брав участь у нарадах окупаційної влади.
Також чоловік, перебуваючи у захопленому загарбниками приміщені адміністративної будівлі ГУ ПФУ в Херсонській області, розповідав проросійським масмедіа про роботу псевдооргану та забезпечення мешканців російськими виплатам, вводячи таким чином в оману місцеве населення про нібито легітимність дій незаконної влади.
Крім того, за процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру одинадцятьом громадянам України у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
За даними слідства, підозрювані під час тимчасової окупації міста почали працювати на окупаційну владу держави-агресора. Вони отримали посади у незаконно створеному правоохоронному органі – "Експертно-криміналістичний центр ГУ МВС Херсонської області".
Володимир Шкаєв
24 квітня 2025 р.
Херсонець пішов служити росіянам та втратив волю і майно25 квітня 2025 р.
Поліціянтам Херсонщини оголосили підозри у колабораційній діяльності22 квітня 2025 р.
На Херсонщині викрили міністра та депутатку псевдовлади рф01 травня 2025 р.
Депутату з Херсонщини оголосили підозру за співпрацю з окупантами27 квітня 2025 р.
Суд дав 15 років ексміліціонеру за участь в окупації Херсонщини та викрадення людей30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ29 квітня 2025 р.
Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ01 травня 2025 р.
Військова частина на Херсонщині переплатила мільйон за хліб28 квітня 2025 р.
В Одесі викрили псевдоадвоката, який брав по 15 тисяч доларів США за зняття з обліку29 квітня 2025 р.
Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині28 квітня 2025 р.
Прокуратура звинуватила у зраді організатора захоплення військової частини в Криму01 травня 2025 р.
Окупантського керівника Нової Каховки засудили до 9 років тюрми23 квітня 2025 р.
Підозрюваному у захопленні 300 гектарів землі на Херсонщині обрали запобіжний захід25 квітня 2025 р.
Переможець тендеру на Херсонщині був під слідством за фальсифікацію