25 травня 2025 р. 11:12
(ФОТО: Mind)
Суд відмовив прокуратурі у клопотанні щодо передачі арештованого майна Миколаївського глиноземного заводу. Майно належало російськими компаніями, які фінансово підтримували агресію рф.
Про це свідчить ухвала Центрального районного суду Миколаєва.
Прокуратура Миколаївської області звернулася до суду з проханням передати на управління Національному агентству з виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) майно російської компанії, яке наразі знаходиться на території ТОВ "Миколаївський глиноземний завод". Йдеться про рухоме майно акціонерного товариства "Новітні технології в перевезеннях" з Москви, вартістю понад 300 тисяч доларів, яке було арештоване у рамках розслідування кримінального провадження.
Розслідування стосується протиправної діяльності підприємств, які зареєстровані на території Миколаївщини, але їхні бенефіціари — громадяни білорусі та росії.
За версією слідства, отримані прибутки виводилися до росії через сумнівні товарні операції та готівкові схеми, а потім ці кошти використовувалися для фінансування збройної агресії, що триває з лютого 2022 року. Зокрема, ці гроші ймовірно підтримують систематичні обстріли критичної інфраструктури та цивільних об’єктів Миколаївщини російськими військами.
Вартість арештованого майна — понад 300 тисяч доларів США. Раніше суд вже ухвалив передати це майно на управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупції та злочинів.
Проте прокуратура знову подала клопотання з проханням підтвердити порядок зберігання та передачі цього майна для подальшої реалізації. Але суд відмовив у задоволенні клопотання прокуратури, оскільки це майно вже передавалося в управління Нацагентству за ухвалою Центрального районного суду від серпня 2023 року. Суд також зазначив, що прокурор не надав чітких пояснень, чому виникла необхідність у повторній передачі майна та відхилив клопотання.
Також у Миколаївській області розслідують схожу кримінальну справу щодо місцевих підприємств із власниками з росії та білорусі. Під час розслідування виявили арештоване майно — газогенератор із росії, що перебуває на ремонті в державному підприємстві "Зоря-Машпроект" у Миколаєві, вартістю 120 тисяч доларів. Суд також відмовив у повторному клопотанні щодо передачі цього майна АРМА, оскільки це питання вже було вирішено раніше.
У січні СБУ заблокувала постачання стратегічної сировини для російського оборонпрому. На Миколаївському глиноземному заводі суд наклав арешт на сировину вартістю понад 2 мільярди гривень, що належала російському олігарху Олегу Дерипасці. Встановлено, що ця продукція призначалася для підприємств, які виготовляють компоненти для ракет "Іскандер", бойових дронів і систем радіолокації.
У червні 2023 року Вищий антикорупційний суд конфіскував завод на користь держави. Загалом за матеріалами СБУ та ДБР націоналізували активи Дерипаски на понад 10 мільярдів гривень. У березні 2024 року Миколаївський глиноземний завод офіційно перейшов у власність Фонду держмайна.
Анна Бальчінос
21 травня 2025 р.
Правоохоронці обшукали Миколаївводоканал через багатомільйонні схеми23 травня 2025 р.
Забудовника змусили сплатити 2,5 мільйона до бюджету Одеси21 травня 2025 р.
Суд арештував майно через рейдерське захоплення бізнесу на Миколаївщині24 травня 2025 р.
Компанія-монополіст знову без конкуренції отримала сотні мільйонів на дороги Миколаївщини18 травня 2025 р.
Компанія одеського депутата може отримати мільярд на двох підрядах на Миколаївщині21 травня 2025 р.
Контракт на харчування дошкільнят у Миколаєві може отримати фігурант справи про змову19 травня 2025 р.
Арештоване скло в Одесі подешевшало25 травня 2025 р.
Європа виділила 47 мільйонів на ремонт госпіталю ветеранів у Миколаєві22 травня 2025 р.
На відновлення Південнобузького мосту у Миколаєві спрямували 54 мільйони