21 березня 2025 р. 14:27
(Фото: crimeahrg.org)
Майже у всіх у справах про нібито диверсантів та шпигунів, які фабрикують проти українських активістів та журналістів, Кримська правозахисна група зафіксувала тортури. Наразі це 82 справи.
Про це повідомляє Кримська правозахисна група.
Система тортур та переслідувань, яку рф розбудувала в Криму, була перенесена на новоокуповані території. Про це заявила менеджерка з міжнародної адвокації Кримської правозахисної групи Ірина Баран під час заходу "Тортури та свавільні затримання як злочини проти людства під час війни росії в Україні: справедливість для тих, хто вижив" у рамках 58-ї сесії Ради ООН з прав людини.
"Те, що ми спостерігаємо з 2022 року в новоокупованих регіонах України, має прямий зв’язок із методами, які росія впроваджувала в Криму з 2014 року. Після окупації Криму росія намагалася встановити контроль над громадянським суспільством через насильницькі зникнення, політично мотивовані переслідування, використання тортур для вибивання "зізнань" та фабрикацію справ проти українських активістів і кримських татар", – наголосила Ірина Баран.
Правозахисниця нагадала, що росгвардія та ФСБ застосовують насильство як основний метод контролю окупованого населення. Усі задокументовані випадки затримань супроводжуються фізичним або психологічним насильством.
"СІЗО №1, №2 та №8 у Сімферополі, що використовуються для переслідувань у Криму, стали місцями катувань і для українців з інших окупованих регіонів. Щобільше, зі свідчень цивільних з Херсонщини, викрадених та перевезених до Криму, КПГ встановила випадки, коли в місцях несвободи на Херсонщині у катуваннях брали участь представники ФСБ Криму, а потім фабрикували справи проти таких затриманих у СІЗО Сімферополя", – відмітила правозахисниця.
Інтент повідомляв, що в лютому 2025 року окупаційні силовики провели незаконні обшуки в помешканнях кримських татар та затримали п’ятьох людей. Масові затримання, сфабриковані звинувачення, обшуки – лише частина каральних заходів, які системно застосовує окупаційна влада для придушення спротиву.
Загалом за 2024 рік в окупованому Криму було зафіксовано 61 обшук, з яких 35 проводились у будинках кримських татар. Також за даними Кримськотатарського ресурсного центру, після окупації Криму російська федерація активно практикує на півострові переслідування за релігійною ознакою. Наразі 117 людей переслідуються у так званій "справі Хізб ут-Тахрір".
Ігор Льов
28 квітня 2025 р.
В окупованому Криму порушили справу проти жінки за коментар у соцмережі30 квітня 2025 р.
За захоплення влади кримським татарам дали до 14 років тюрми21 квітня 2025 р.
В окупованому Криму за шпигунство звинуватили 92 українців17 квітня 2025 р.
В Криму зафіксували понад 10 тисяч випадків порушень прав людини28 квітня 2025 р.
Прокуратура звинуватила у зраді організатора захоплення військової частини в Криму17 квітня 2025 р.
Розстріляні за культуру: як знищували кримськотатарську інтелігенцію25 квітня 2025 р.
Кримських юнаків готують на гарматне м'ясо для армії рф29 квітня 2025 р.
Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині15 квітня 2025 р.
Системний терор у Криму: дискредитація армії - головне звинувачення14 квітня 2025 р.
Європа визнала збитки від окупації Криму: шлях до компенсацій відкрито18 квітня 2025 р.
Окупанти викрали українських дітей: сотні кримських сиріт розкидані по регіонах рф