05 березня 2024 р. 13:29
(Фото: Херсонська обласна прокуратура)
Судитимуть депутата Херсонської обласної ради, який зрадив присязі та обрався до окупаційного парламенту. Майно обвинуваченого, вартістю понад 640 млн грн, передано в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами.
Про це повідомили в пресслужбі Херсонської обласної прокуратури.
У дописі відомства йдеться про те, що за процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Херсонської обласної та Херсонської окружної прокуратур скеровано до суду обвинувальний акт стосовно депутата Херсонської обласної ради за фактом державної зради та колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Слідством встановлено, що під час тимчасової окупації Херсонщини обвинувачений пішов на співпрацю з ворогом. Він перереєстрував у фіскальних органах рф українське державне підприємство, що спеціалізується на розведені риб, а також підконтрольні йому підприємства у галузі сільського та паливного бізнесу. Таким чином підозрюваний здійснював господарську діяльність, забезпечуючи надходження податків до бюджету країни-агресора. На території підконтрольних підприємств фігурант розмістив особовий склад збройних формувань рф, забезпечував усім необхідним, підтримуючи їх боєздатність. Окрім того, у вересні 2023 року він обрався депутатом від політичної партії країни-агресора "єдина росія" до так званої "державної думи Херсонської області" створеної на тимчасово окупованій території регіону.
Зазначається, що у рамках кримінального провадження прокуратура забезпечила передачу арештованого майна обвинуваченого, вартістю понад 640 млн грн, в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося слідчими Нацполіції в Херсонській області. Оперативний супровід – ГУ СБУ в АР Крим.
Раніше повідомлялось про те, що за процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури трьом жителям регіону заочно оголошено підозру у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Також на Херсонщині оголошено підозру членкиням незаконних "двк" під час псевдореферендуму. За даними слідства жінки влітку 2022 року погодились на співпрацю із окупантами та долучилися до роботи так званих "дільничних виборчих комісій", які працювали на території кількох населених пунктів Бериславського району.
Також йшлося про те, що житель Херсонщини, який допомагав окупантам у проведені референдуму, опинився під вартою.
Крім того йшлося про те, що прихильниця окупантів, яка отримала високі посади на Херсонщині, опинилася під пильною увагою СБУ.
Крім того, СБУ затримала ексчиновницю, яка віддала рашистам автопарк "швидких" для депортації українських дітей до рф, та намагалася втекти до ЄС.
Володимир Шкаєв
01 травня 2025 р.
Депутату з Херсонщини оголосили підозру за співпрацю з окупантами27 квітня 2025 р.
Суд дав 15 років ексміліціонеру за участь в окупації Херсонщини та викрадення людей22 квітня 2025 р.
На Херсонщині викрили міністра та депутатку псевдовлади рф01 травня 2025 р.
Військова частина на Херсонщині переплатила мільйон за хліб25 квітня 2025 р.
Поліціянтам Херсонщини оголосили підозри у колабораційній діяльності24 квітня 2025 р.
Херсонець пішов служити росіянам та втратив волю і майно03 травня 2025 р.
Мирова суддя з Ялти отримала 13 років тюрми30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ29 квітня 2025 р.
Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині28 квітня 2025 р.
Прокуратура звинуватила у зраді організатора захоплення військової частини в Криму