22 серпня 2021 р. 15:56
Після вивчення північно-західного сектору колишнього спецоб'єкту Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС) "Татарка" на 6-му кілометрі Овідіопольської дороги в Одесі, знайдено щонайменше 29 могильників - окремих ям, де були поховані розстріляні одесити - жертви комуністичного терору.
Про це повідомляють дослідники, що нині здійснюють пошукові роботи на об'єкті зазначає Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам'яті.
"Оскільки могильники нині тільки локалізуються, а кількість жертв репресій не підраховується - можна вже стверджувати, що цей об'єкт (далеко не єдиний тільки в Одесі) - є одним з найбільших в Україні. За інформацією краєзнавця Олександра Бабіча, за свідоцтвами, що зібрані дослідниками, а також за логікою поховань, могильники знаходяться навіть на території військової частини, що розташована впритул до полігону. Також не досліджуються ті зони, де прокладено силові електрокабелі", - йдеться в повідомленні.
Напочатку серпня фахівці Інституту національної пам'яті, археологи, волонтери, громадські організації, що спеціалізуються на пошукових роботах на місці поховання жертв політичних репресій 1938-1941 років, знайшли на 6-му кілометрі Овідіопольської дороги перші рештки загиблих.
В липні Міністерство культури та інформаційної політики України надало дозвіл на проведення польових досліджень на місці поховання жертв політичних репресій 1938-1941 років.
Раніше одеський історик знайшов документи щодо масових розстрілів на Овідіопольській дорозі.
Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій рекомендувала Одеській міській раді утриматись від надання дозволів на проведення земляних та будівельних робіт на ділянці, де можуть бути масові поховання жертв політичних репресій в районі 6-го кілометра Овідіопольської дороги.
Комісія порекомендувала продовжити пошуки поховань на цій території та відшукати матеріали досліджень, які проводилися у 2008 році.
Справа в тому, що в муніципалітеті розглядають можливість перенесення гаражів, розташованих біля місця масових розстрілів, що проводили на 6-му кілометрі Овідіопольської дороги у 30-х роках минулого сторіччя. Наразі там проводяться дослідження силами краєзнавців та істориків.
Раніше Інститут національної пам'яті звернувся до міської ради з проханням провести тут дослідження.
02 травня 2025 р.
Це війна не тільки з росією: в Одесі згадали події 2 травня29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона01 травня 2025 р.
Парк Лесі Українки та без вулиці Чапаєва: одесити можуть вплинути на перейменування02 травня 2025 р.
На Куликовому полі в Одесі порізали поліцейських27 квітня 2025 р.
На Одещині поменшало не деколонізованих вулиць02 травня 2025 р.
Української мови в Одесі стало більше: боєць Азову про зміни за три роки27 квітня 2025 р.
Жителька Одещини потрапила в лікарню після нічного обстрілу01 травня 2025 р.
Поліцейська з Одещини наїхала на 7-річну дівчинку25 квітня 2025 р.
Зроблено ще крок до нового етапу історії Лесі Українки в Одесі