17 березня 2025 р. 16:18
(Фото: Depositphotos)
До початку повномасштабного вторгнення один із департаментів Херсонської міської ради уклав три договори з комерційною структурою на загальну суму 8 мільйонів гривень.
Як розповіли в прокуратурі Херсонської області, антимонопольний комітет України встановив, що переможець торгів вступив у змову з іншим учасником та грубо порушивши принципи чесної конкуренції.
У повідомлені прокуратури не зазивають фірми, які шахраювали на закупівлях. Однак Центр публічних розслідувань встановив, що мова, скоріш за все, йде про угоди укладені з ТОВ "Благоустрій Херсон плюс". Саме з цією компанією департамент міського господарства Херсонської міської ради у 2021 році підписав три договори щодо:
І саме ці закупівлі прокуратура просить суд визнати не дійсними й повернути гроші до бюджету.
"Ці антиконкурентні дії призвели до спотворення результатів торгів та укладення договорів, що суперечать інтересам держави та суспільства", - йдеться у повідомлені відомства.
Оскільки порушення були навмисними та виходили від комерційної структури, кошти, отримані за цими незаконними договорами, мають бути повернуті до бюджету. Враховуючи виявлені факти порушень, прокуратура звернулася до суду з вимогою визнати договори недійсними та повернути до державного бюджету 8 мільйонів гривень. Господарський суд Одеської області вже відкрив відповідні провадження.
Раніше державне бюро розслідувань завершило розслідування щодо колишнього директора Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської ОДА. Чиновника обвинувачують у закупівлі неякісного одягу для військовослужбовців, що завдало державі збитків на понад 21 мільйон гривень.
Крім цього адміністративна колегія Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України встановила наявність змови між ФОП Кабаком А.П. та ФОП Нестеренком І.М. під час їхньої підготовки та участі у процедурі закупівлі дров твердолистяних порід, яка проводилась у 2018 році квартироно-експлуатаційним відділом м. Херсона Міністерства оборони України. Очікувана вартість процедури закупівлі становила 4 мільйони 200 тисяч гривень. На кожного з ФОПів АМКУ наклав штраф у розмірі 68 тисячі гривень.
Олеся Ланцман
25 квітня 2025 р.
Переможець тендеру на Херсонщині був під слідством за фальсифікацію24 квітня 2025 р.
Херсонець пішов служити росіянам та втратив волю і майно29 квітня 2025 р.
Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ22 квітня 2025 р.
На Херсонщині викрили міністра та депутатку псевдовлади рф30 квітня 2025 р.
Антимонопольники порушили справу проти будівельної компанії у Миколаєві23 квітня 2025 р.
Багатомільйонний дорожній підряд на Херсонщині віддали фірмі з політичними зв'язками22 квітня 2025 р.
На Одещині росіянин намагався втекти за кордон, прикинувшись громадянином Киргизстану30 квітня 2025 р.
За ремонт гуртожитку Одеська консерваторія заплатить майже 12 мільйонів