17 січня 2025 р. 17:58
(Фото: росмедіа)
Спеціалісти УкрНЦЕМ проводять детальний аналіз радіолокаційних знімків із супутників Sentinel-1, TerraSAR-X і PAZ, щоб оцінити масштаби та напрямок поширення забруднення.
Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспеції Південно-Західного округу.
На знімках, зроблених 14 січня біля мису Тарханкут, виявлено темні ділянки довжиною близько 10 км, які можуть свідчити про наявність мазутних плям. За інформацією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, мазут утворює згустки через низьку температуру води. Ці згустки поступово осідають, але з потеплінням можливе їхнє підняття на поверхню.
Країни Чорноморського регіону мають посилити моніторинг для оперативного реагування на екологічні загрози.
Після аварії танкерів "Волгонефть" на Чорному морі, забруднення від викидів мазуту продовжує поширюватися, завдаючи значної шкоди екосистемі. До середини січня, згустки мазуту можуть досягти Одеської затоки.
Як раніше писав Інтент, зміна напряму вітру від Керченської протоки у бік кримського узбережжя призвела до стрімкого забруднення мазутом спочатку берегів Керченського півострова, потім Феодосійської затоки, а відучора забруднення мазутом фіксують вже на березі Коктебельської бухти.
Про аварію у Керченській протоці стало відомо 15 грудня. Кораблетроща сталася недалеко від мису Панагія у Темрюкському районі Краснодарського краю, на південному заході Таманського півострова за 12 кілометрів від станиці Тамань. Це східний вхідний мис у Керченську протоку з боку Чорного моря. На борту обох танкерів, за офіційними данними, могло бути близько 8 тисяч тонн нафтопродуктів.
Розлив мазуту з двох російських танкерів у Чорному морі спричинив масштабну екологічну катастрофу, збитки від якої оцінюються у понад 14 мільярдів доларів. І ця сума може зрости після уточнення даних щодо наслідків забруднення.
У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України повідомили, що мазут із затонулих танкерів до кінця року дістанеться територій заповідників та відкритих вод Чорного моря. Забруднення, за їх інформацією, може охопити території Опукського природного заповідника, ландшафтного парку "Мис Такиль" і відкриті води Чорного моря.
Андрій Колісніченко
29 квітня 2025 р.
У Криму росіяни покарали активіста за правду про мазут на узбережжі15 квітня 2025 р.
У Криму відкривають курортний сезон на отруйних пляжах29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона25 квітня 2025 р.
На Одещині затримали судно з тіньового флоту росії28 квітня 2025 р.
Збитки від обстрілу Миколаївської ТЕЦ у лютому склали 536 мільйонів30 квітня 2025 р.
На Миколаївщині ворог зруйнував будинок і знеструмив село01 травня 2025 р.
Ударні дрони ворога пошкодили багатоповерхівку і склад на Миколаївщині27 квітня 2025 р.
В селі поблизу Одеси збільшився зсув30 квітня 2025 р.
Курортний сезон-2025 у Затоці: офіційне повідомлення влади29 квітня 2025 р.
Без підтримки не виживуть: про медіа, які перемістилися з Криму