11 вересня 2017 р. 19:23

Заходи Національної стратегії з прав людини виконані лише на третину

Зокрема, у сфері забезпечення права на життя виконано лише 4 заходи з 17, а у сфері протидії катуванням та жорстокому чи принижуючому поводженню – лише 2 з 58

За майже два роки впровадження Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини повністю виконано лише 22% заходів цього плану. Ще 10% заходів – виконані частково.

Такі результати моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини, зафіксовані станом на 30 червня 2017 року.

Як передає кореспондент Центру інформації про права людини, звіт за результатами моніторингу був сьогодні оприлюднений Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ).

Так, згідно з моніторингом УГСПЛ, із 402 заходів Плану дій з реалізації Нацстратегії були повністю виконані лише 88, що складає 21,9%. Крім того, 41 захід був виконаний частково (10,2%) та 171 захід знаходиться у стані виконання (42%).

Водночас 102 заходи станом на 30 червня не були виконані, що складає більше 25% від Плану.

Зокрема, у сфері забезпечення права на життя виконано лише 4 заходи з 17, а у сфері протидії катуванням та жорстокому чи принижуючому поводженню – лише 2 з 58.

У сферах забезпечення права на справедливий суд та права на приватність відповідно виконано 4 з 23 та 2 з 15 заходів.

І жодного заходу повністю не виконано у сфері забезпечення свободи думки і слова, вираження поглядів і переконань, доступу до інформації та вільного розвитку особистості.  

Приблизно на 30% виконані заходи із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та з попередження і протидії дискримінації.

Найбільше заходів Плану дій виконано у сфері забезпечення права на працю та соціальний захист (58,8%) і прав дитини (39%).

"Минуло два роки, а рівень виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини не просто невтішний, він демонструє те, чого ми всі так боялися, – Нацстратегія перетворюється у викладену на папері декларацію про наміри", - зазначив на презентації представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко.

Він переконаний, що через таке становище експертне середовище втрачає інтерес до цього документу.

"Коли ти працюєш над досягненням поставлених завдань і при цьому не бачиш жодної реакції чи реакцію "щоб було", то руки опускаються і у правозахисному середовищі, і в неурядових організаціях", — шкодує представник Омбудсмана.

За його словами, щоб вивести процес імплементації Нацстратегії на новий рівень, потрібно інтенсифікувати діалог між правозахисним середовищем та державними органами влади.

У свою чергу виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенконаголосив, що рекомендації виконавцям Плану дій, які надавали експерти протягом минулого року, в більшості випадків не були прийняті до уваги. Тому було прийнято рішення щодо зміни формату презентації результатів моніторингу. На сайті Громадської платформи "Національний індекс прав людини" створена база, у якій можна ознайомитися з актуальним станом виконання Плану дій.

"Великі сподівання покладаємо на робочу групу при Комітеті ВРУ з прав людини, яку було створено з метою посилення контрольної та законопроектної функцій Комітету щодо забезпечення урядом України стратегічних напрямів, визначених Нацстратегією.  Це не лише додатковий контроль, а й можливість супроводження відповідних законопроектів у парламенті", - сказав Бущенко.

<span></span>

Також Вам може сподобатись:

03 травня 2025 р.

Одеська міська рада почала підготовку до наступної сесії

05 травня 2025 р.

Статки мерів на Одещині й не тільки у друкованому номері газети Інтент

06 травня 2025 р.

Секретарка Білгород-Дністровського райсуду пішла на угоду з прокурором

01 травня 2025 р.

Як економічний прагматизм руйнує санкційний тиск

Оновлено! Миколаївська облрада збирається вирішити долю розвитку області, кадрів та майна

03 травня 2025 р.

Земельна комісія пропустила на сесію передання землі держінституту в зоні ЮНЕСКО в Одесі

02 травня 2025 р.

Це війна не тільки з росією: в Одесі згадали події 2 травня

На Куликовому полі в Одесі порізали поліцейських

06 травня 2025 р.

Європейський суд визнав порушення прав людини у Криму масовими

03 травня 2025 р.

На Півдні України російську мову витіснили зі шкіл

05 травня 2025 р.

На Одещині затримали члена громадського формування за підозрою у зловживанні впливом

04 травня 2025 р.

Як суспільство реагує на війну: роздуми бійця з передової

25 квітня 2025 р.

Рекордна кількість українців заборонила собі грати в азартні ігри

30 квітня 2025 р.

Деколонізація потребує стільки часу, скільки тривала колонізація, — Тетяна Філевська

06 травня 2025 р.

У прямому етері Інтент.Інсайт зʼясували, коли виростуть тарифи на воду в Одесі