16 лютого 2025 р. 16:56
(ФОТО: Міністерство цифрової трансформації України)
Миколаївська область посіла майже кінцеве місце за показниками цифрової трансформації. Одещина, навпаки, лідирує, а Херсонщина знаходиться посеред списку.
Про це свідчить рейтинг регіонів за рівнем цифровізації у 2024 році Міністерства цифрової трансформації України.
Оцінювали різні показники – від доступу до Інтернету та розвитку ЦНАПів до впровадження електронних послуг і цифрової освіти.
Середній рівень цифрової трансформації по Україні – 0,497. Лідерами стали Львівська, Дніпропетровська та Одеська області. Вони активно розвивають інтернет-інфраструктуру, впроваджують сучасні цифрові сервіси та автоматизують послуги для громадян.
А ось Миколаївщина опинилася на межі рейтингу – вона третя з кінця з показником 0,18. Гірші результати лише в Донеччині та Криму. Особливо слабко область проявила себе у сфері індивідуальних цифрових проєктів, де її показник дорівнює 0,000. Це означає, що жодних значущих ініціатив у напрямку цифровізації тут так і не реалізували. При цьому Херсонська область знаходиться на 10 місці з показником 0,582, між Харківщиною та Черкащиною.
Загалом рейтинг показав, що в Україні цифрова трансформація розвивається нерівномірно. У той час як одні регіони впевнено рухаються вперед, інші залишаються далеко позаду. Чи вдасться Миколаївщині покращити свої показники у 2025 році – покаже час.
З початку 2024 року в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях відкрили 16 цифрових освітніх центрів (DLC – Digital Learning Centres), а з нового навчального року їхня кількість зросла ще на 30. У цих просторах діти не лише навчаються, а й цікаво проводять час, використовуючи сучасні технології – від штучного інтелекту та віртуальної реальності до інтерактивних уроків у форматі Minecraft.
Також у Миколаєві створюють інноваційний освітній простір, спрямований на створення STEM-простору для формування екологічної свідомості молоді. Тут модернізують навчальні класи, запроваджують нові технології та облаштовують простори для практичних занять.
Крім того, міська влада виділила понад 28 мільйонів гривень на економічний і соціальний розвиток Миколаєва. У планах – будівництво двох Меморіалів, облаштування колумбарію, розміщення гучномовців, створення індустріального парку та цифровізація топографії міста.
Анна Бальчінос
24 квітня 2025 р.
В обласній раді Миколаївщини вирішили збільшити капітал лікарень і призначити керівників21 квітня 2025 р.
У Миколаєві планують взяти на баланс сім профтехучилищ, на які вже виділили 100 мільйонів30 квітня 2025 р.
Поліція охорони Миколаївщини витратила бюджетні кошти на меблі, планшети й джиу-джитсу23 квітня 2025 р.
У Миколаєві вирішили реставрувати Будинок офіцерів флоту25 квітня 2025 р.
Миколаївська облрада запланувала призначити нових керівників закладів культури й спорту20 квітня 2025 р.
Данія інвестувала 477 мільйонів на проєкти з відновлення Миколаївщини19 квітня 2025 р.
Громади Півдня України отримають кошти на облаштування укриттів у школах