05 травня 2024 р. 13:03
(ФОТО: Соцмережі)
За підсумками 2023 року одним з перших міст України, які працювали над порушеннями мовного законодавства, став Миколаїв.
Про це йдеться у річному звіті Тараса Креміня, уповноваженого із захисту державної мови.
Органи місцевого самоврядування Миколаєва дослухались до рекомендацій Уповноваженого. Зокрема, Миколаївська міська рада чи не найперша серед українських міст - обласних центрів, які комплексно підійшли до усунення порушень мовного законодавства та заміни вивісок, реклами, інформації про товар недержавною мовою на аналогічні державною, - йдеться у звіті.
У звіті повідомляється, що у 2023 році було здійснено низку відряджень та організовано зустрічі з представниками регіональної миколаївської влади щодо посилення контролю за дотриманням мовного закону.
Також вживались додаткові заходи щодо дотримання мовного Закону у сферах освіти, транспорту та в державних установах Миколаєва.
Протягом року у місті активно проводилась роз’яснювальна робота із підприємцями щодо виконання ними мовного законодавства та необхідності розміщення інформації для загального ознайомлення державною мовою.
Департаментом архітектури та містобудування спільно з районними адміністраціями та представником Уповноваженого постійно проводились перевірки, за результатами яких складались протоколи про адміністративне правопорушення. Значна частина їх була усунута суб’єктами господарювання у короткі строки.
У Миколаєві понад 40% бізнесів перейшли на використання української мови у своїй рекламі. Зокрема, майже половина підприємців вже адаптували свої рекламні матеріали до української мови. Результати перевірки, проведеної для оцінки дотримання мовних законів у Миколаєві протягом 2023 року, показали, що з 6,5 тисяч закладів бізнесу майже 5 тисяч відповідають мовним вимогам. Водночас понад півтори тисячі порушили ці норми.
В Україні постійно моніторять дотримання норм мовного закону. Зібрані дані за три місяці від початку року показують, що найбільше мовного закону не дотримуються у Києві та Одеській області.
Як повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, протягом першого кварталу 2024 року на його адресу надійшло 596 звернень від громадян щодо порушення мовного закону. З них 197 скарг зафіксовано в столиці, 102 – на Одещині, 73 – на Харківщині. Ще 42 звернення звернень було на Дніпропетровщині, 24 – на Київщині, 13 – на Запоріжжі, по 9 – на Львівщині та на Миколаївщині.
Одеська область посідає третє місце за кількістю звернень щодо порушення мовного закону у 2023 році. Антирейтинг очолює Київ, а на другому місці – Харківщина.
Анна Бальчінос
26 квітня 2025 р.
У Миколаєві готуються покарати власника закладу, де голосно вмикали російську музику30 квітня 2025 р.
Поліція охорони Миколаївщини витратила бюджетні кошти на меблі, планшети й джиу-джитсу29 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання24 квітня 2025 р.
Миколаївська міськрада: понад 70 земельних питань, зміни бюджету на 800 мільйонів та виконком без Кормишкіна23 квітня 2025 р.
Реконструкція водогону та зберігання відходів від руйнувань: виконком Миколаївської міськради24 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати провалили земельні рішення28 квітня 2025 р.
Збитки від обстрілу Миколаївської ТЕЦ у лютому склали 536 мільйонів30 квітня 2025 р.
Депутати Миколаївської облради мають вирішити долю майна, закладів і повноважень колеги29 квітня 2025 р.
Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині18 квітня 2025 р.
Робота депутатів Миколаївської міської ради: підсумки атестації за четвертий рік каденції24 квітня 2025 р.
В обласній раді Миколаївщини вирішили збільшити капітал лікарень і призначити керівників25 квітня 2025 р.
Миколаївська облрада запланувала призначити нових керівників закладів культури й спорту