15 липня 2024 р. 22:03
(ФОТО: Суспільне)
Миколаївщина - одна з областей, в який найбільше було пошкоджено медичних закладів. Наразі роботи з їх відновлення продовжуються.
Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.
За два роки повномасштабної війни ворог завдає ударів по цивільній інфраструктурі, зокрема й по закладах охорони здоров’я.
Станом на середину липня 2024 року через агресію рф було пошкоджено 1636 медичних закладів, 214 з яких було зруйновано вщент.
Найбільших втрат зазнали медичні установи у Миколаївській, Харківській, Донецькій, Київській, Чернігівській, Дніпропетровській, Херсонській та Запорізькій областях.
Також росіяни пошкодили 182 автівки екстреної медичної допомоги, знищили 261 та захопили 125 автівок швидкої допомоги.
Попри війну одним із важливих напрямків роботи держави лишається забезпечення українців якісними та доступними медпослугами.
Але процес відновлення медичної інфраструктури не зупиняється. Завдяки реконструкції закладів, лікарі мають можливість продовжувати надавати медичні послуги, а пацієнти отримують доступ до медичної допомоги.
За цей час вдалося повністю відновити 524 та частково 361 об'єкта.
Найбільше медичних закладів відновили у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях.
Йдеться про медзаклади на звільнених від окупації територіях, а також заклади, які зазнали невеликих ушкоджень: вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо. Роботи з відновлення медзакладів триватимуть й надалі.
У 2022 році після початку повномасштабного російського вторгнення Миколаїв потерпав від масованих ворожих обстрілів.
З 21 закладу охорони здоров’я міста 16 опинилися під обстрілами, деякі не по одному разу. Впродовж 2023 року усі медзаклади відновили й зараз надають допомогу містянам.
Нещодавно у Миколаївській області відновили Центр первинної медико-санітарної допомоги №4, який зазнав пошкоджень внаслідок російського обстрілу восени 2022 року.
У вересні 2022 року вибухова хвиля від обстрілів суттєво пошкодила медзаклад, було вибито вікна та двері, пошкоджено стіни, стелю та дах. Медичне обладнання та техніка також зазнали значних пошкоджень.
А в миколаївській міській лікарні відновили реабілітаційне відділення. Міжнародні партнери закупили та доставили спеціальне медичне обладнання, в палатах було зроблено ремонт.
У реабілітаційному відділенні медичні послуги можуть отримати військові, поранені внаслідок обстрілів, ті, хто переніс інсульт та інші групи населення, які потребують реабілітаційної допомоги.
Також у червні миколаївським лікарням передали понад десять тонн медикаментів. Гуманітарний вантаж на суму понад 20 мільйонів гривень прийшов із Франції. Пацієнти, які потрапляють до обласних закладів на лікування, за наявності потрібних препаратів серед тих, що передали, зможуть їх отримати абсолютно безплатно.
Анна Бальчінос
30 квітня 2025 р.
Поліція охорони Миколаївщини витратила бюджетні кошти на меблі, планшети й джиу-джитсу24 квітня 2025 р.
Управління містобудування Миколаєва витратило 650 мільйонів на укриття й сонячні панелі28 квітня 2025 р.
Збитки від обстрілу Миколаївської ТЕЦ у лютому склали 536 мільйонів30 квітня 2025 р.
Антимонопольники порушили справу проти будівельної компанії у Миколаєві29 квітня 2025 р.
У селах на Миколаївщині знайшли тонни небезпечних хімікатів часів СРСР24 квітня 2025 р.
В обласній раді Миколаївщини вирішили збільшити капітал лікарень і призначити керівників20 квітня 2025 р.
Данія інвестувала 477 мільйонів на проєкти з відновлення Миколаївщини28 квітня 2025 р.
В Україні лідери ресторанного й готельного бізнесу заробили 28 мільярдів24 квітня 2025 р.
Миколаїв виділів частину бюджету на борги перед міжнародними кредиторами01 травня 2025 р.
Ударні дрони ворога пошкодили багатоповерхівку і склад на Миколаївщині