25 січня 2025 р. 15:57
(ФОТО: Радіо Свобода)
Департамент містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводу проєктів розвитку Миколаївської ОВА оголосив тендер на послуги охорони фортифікаційних споруд.
Про це повідомив Центр публічних розслідувань з посиланням на Prozorro.
Подати пропозиції учасники можуть до 30 січня, а вже наступного дня обиратимуть переможця у форматі відкритих торгів з особливостями, що передбачає скорочені терміни подачі заявок та оскарження.
Очікувана вартість закупівлі становить 4,4 мільйона гривень, а термін надання послуг – до 31 березня 2025 року або до передачі об’єктів на баланс Міністерства оборони України.
Учасники тендеру висловили сумніви щодо доцільності залучення приватних охоронних компаній для виконання цього завдання, оскільки такі об'єкти часто розташовані в зоні бойових дій і потребують захисту виключно силами державних правоохоронних органів або військових формувань. Питання викликало резонанс, оскільки залучення приватних охоронних компаній у зоні конфлікту ставить під сумнів ефективність і безпеку виконання подібних завдань.
У відповідь замовник зазначив, що тендер проводиться згідно з чинними нормами законодавства. У департаменті пояснили, що наразі у них відсутні ресурси для самостійної охорони об'єктів, тому була прийнята необхідність залучити приватні структури до моменту передачі фортифікацій на баланс Міністерства оборони.
Раніше у Миколаєві тендер на послуги з охорони фортифікаційних споруд віддали обласній варті без конкурентної процедури. На це з міського бюджету виділили понад двох мільйонів гривень.
Тим часом Центр публічних розслідувань проаналізував, як триває відновлення в Одеській та Миколаївській областях після масштабних руйнувань, завданих війною. Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні запустили проєкт відновлення інфраструктури. Служби автомобільних доріг перейменували на служби відновлення та розвитку інфраструктури, які за майже три роки війни провели десятки закупівель для відновлення доріг, мостів та інших об’єктів.
Фінансування відновлення надходить як з українських бюджетів, так і від міжнародних партнерів. Наприклад, Королівство Данія підтримує проєкти у Миколаєві, ЮНІСЕФ профінансував реконструкцію котельної в Одесі, а Італія також готова надати допомогу.
Андрій Колісніченко
24 квітня 2025 р.
Управління містобудування Миколаєва витратило 650 мільйонів на укриття й сонячні панелі30 квітня 2025 р.
Поліція охорони Миколаївщини витратила бюджетні кошти на меблі, планшети й джиу-джитсу20 квітня 2025 р.
У Миколаєві планують оновити амбулаторію на проспекті Богоявленському21 квітня 2025 р.
Миколаївводоканал оголосив про пошук підрядника для відновлення доріг20 квітня 2025 р.
Данія інвестувала 477 мільйонів на проєкти з відновлення Миколаївщини28 квітня 2025 р.
Збитки від обстрілу Миколаївської ТЕЦ у лютому склали 536 мільйонів23 квітня 2025 р.
У Миколаєві вирішили реставрувати Будинок офіцерів флоту30 квітня 2025 р.
Антимонопольники порушили справу проти будівельної компанії у Миколаєві