18 червня 2024 р. 22:01
(Фото: Нацполіція України)
Кіберполіцейські Миколаєва викрили юнака, який заробляв на фейкових повідомленнях про мінування освітніх закладів. Щоб "замести сліди", хлопець вказував вартість "послуг" в російських рублях.
Про це повідомили у пресслужбі Кіберполіції Нацполії України.
За їхніми даними, неповнолітній пропонував в інтернеті за гроші розсилку неправдивих повідомлень про замінування сватингу (фейкові повідомлення про надзвичайний випадок) і доксингу (оприлюднення в інтернеті особистої інформації людини без її згоди).
Так, у травні цього року хлопець надіслав на електронну пошту одного з навчальних закладів Миколаєва повідомлення про замінування з образливим змістом від чужого імені. За вказаною адресою прибули співробітники вибухотехнічної та кінологічної служб. Поліцейські провели перевірку території та жодних небезпечних речовин чи вибухових пристроїв не виявили.
Крім того, кіберполіцейські встановили, що підліток пропонував в месенджерах знайти інформацію про особу та її рідних з відкритих джерел, а також здійснити кібербулінг жертви.
Надалі він надсилав клієнтам звіти про виконану "роботу". Для приховування свого місцеперебування фігурант спочатку вказував вартість послуг у російських рублях, однак згодом надавав замовникам реквізити українських карток дропів для розрахунку у гривневому еквіваленті.
Поліцейські провели обшук вдома підлітка та вилучили компʼютерну техніку, де були докази "замінування" миколаївського ліцею. Також виявили групи у Telegram та Discord (система, що, зокрема, підтримує функцію онлайн-спілкування), у яких зловмисник за грошову винагороду приймав замовлення на розсилку неправдивих повідомлень про мінування та публікував прайс на свої "послуги".
Неповнолітнім зловмисником виявився житель міста Кам'янське, що на Дніпропетровщині.
Тривають слідчі дії з метою перевірки причетності зловмисника до інших аналогічних злочинів та встановлення його можливих спільників. Відпрацьовується версія співпраці з агентами країни-агресора.
Сватинг (від англ. SWAT) — це злочинна практика, коли хтось навмисно повідомляє поліцію про фальшивий надзвичайний випадок, щоб спровокувати відправлення аварійно-рятувальних служб та спеціальних підрозділів до адреси жертви.
Доксинг (англ. doxing або doxxing) — це оприлюднення в інтернеті особистої інформації людини (наприклад, адреси, номерів телефонів, фінансових даних) без її згоди, з метою цькування або отримання певної вигоди.
Нещодавно в Одесі правоохоронці затримали підлітків, яких завербували для диверсій російські спецслужби. Тепер юнакам загрожує до 15 років тюрми.
Ірина Глухова
29 квітня 2025 р.
Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині23 квітня 2025 р.
В Одесі банда на чолі з військовим вимагала гроші в підприємців28 квітня 2025 р.
В Одесі викрили псевдоадвоката, який брав по 15 тисяч доларів США за зняття з обліку30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ22 квітня 2025 р.
У Миколаєві затримали шпигуна, який зливав інформацію "Лохматому"27 квітня 2025 р.
Суд дав 15 років ексміліціонеру за участь в окупації Херсонщини та викрадення людей18 квітня 2025 р.
Школяру з Одеси дали завдання фотографувати порт22 квітня 2025 р.
На Одещині росіянин намагався втекти за кордон, прикинувшись громадянином Киргизстану20 квітня 2025 р.
Чоловік із серією судимостей вийшов із колонії на Миколаївщині заради служби у ЗСУ30 квітня 2025 р.
За захоплення влади кримським татарам дали до 14 років тюрми22 квітня 2025 р.
На Херсонщині викрили міністра та депутатку псевдовлади рф