15 січня 2025 р. 18:58

Мільйони в кишенях: як на Миколаївщині корупціонери уникають покарання

(ФОТО: Аргумент)

На Миколаївщині чергові корупційні скандали закінчуються вироками, які важко назвати справедливими. Відомі випадки із хабарями та розкраданням коштів, які супроводжувалися показовими затриманнями, дедалі частіше завершуються штрафами, іспитовими строками або взагалі виправдальними вироками.

Про це повідомило видання Nikcenter.

Колишній заступник голови Миколаївської ОДА Микола Романчук став фігурантом гучної справи у 2016 році. Правоохоронці звинуватили його у вимаганні 90 тисяч доларів за допомогу в отриманні дозволу на розробку родовища вапняку. Романчук своєю чергою заявляв про сфабрикованість справи й називав її помстою за відмову виконати незаконну вимогу військової прокуратури.

Понад п'ять років справа тягнулася у судах, але замість ув’язнення від 8 до 12 років, ексчиновника виправдали. Центральний райсуд повернув Романчуку заставу, майно та елітний алкоголь, арештований як доказ. Вирок досі оскаржується, і в січні 2025 року заплановані нові слухання.

У 2019 році НАБУ затримало Андрія Максименка, керівника Служби автодоріг Миколаївщини, з хабарем у 90 тисяч доларів. За версією слідства, він вимагав гроші від підрядника за виконані роботи.

Втім, у 2022 році Максименко визнав провину, уклав угоду зі слідством і отримав три роки іспитового строку та конфіскацію 100 тисяч гривень. Свою мобілізацію до ЗСУ чиновник використав як аргумент для пом’якшення вироку, а заставу в понад мільйон гривень йому повернули.

Реконструкція Соборної площі в Миколаєві стала символом корупції. У 2021 році НАБУ викрило завищення вартості робіт на 26,8 мільйона гривень. Підозрюваними стали заступник міського голови Сергій Коренєв, заступник директора департаменту ЖКГ Олександр Брижатий та депутатка Одеської міськради Марина Лозовенко.

Попри серйозність обвинувачень, судові засідання досі тривають. Тим часом Коренєв залишається на посаді, отримуючи чималу зарплатню та представляючи місто на міжнародних конференціях. Брижатий продовжує працювати в комунальному підприємстві, а Лозовенко придбала нерухомість і коштовний транспорт після завершення підрядних робіт.

Гучні затримання чиновників часто залишаються без реального покарання. Замість обіцяних тюремних термінів фігуранти справ отримують символічні штрафи або виправдальні вироки. Найбільша надія залишається на справу Соборної площі, яка поки що не завершена. Проте, якщо обвинувачені укладуть угоди зі слідством, результат може бути таким самим, як у попередніх випадках.

Нещодавно на Миколаївщині співробітники ДБР та СБУ викрили корупційну схему, організовану керівництвом Національного парку "Білобережжя Святослава". Директор парку, його заступник і головний бухгалтер щомісяця змушували 10 працівників віддавати 200% нарахованих премій, погрожуючи скороченням або переведенням у пози штат тих, хто відмовлявся.

А під час перевірки декларацій НАЗК з'ясувалося, що 30% посадовців мали помилки у деклараціях, на суму в середньому 15 мільйонів гривень. Можновладці в Миколаївській області в том числі намагались приховати свої фінансові звіти.

Водночас з початку війни українські чиновники, депутати та працівники силових структур придбали закордонну нерухомість на суму не менше 2 мільярдів гривень. Серед них є депутати Миколаївської міськради та родичі правоохоронців.

Анна Бальчінос

Також Вам може сподобатись:

30 квітня 2025 р.

Поліція охорони Миколаївщини витратила бюджетні кошти на меблі, планшети й джиу-джитсу

28 квітня 2025 р.

Правоохоронці розкрили схему розкрадання бюджету на світильниках у Миколаєві

27 квітня 2025 р.

Правоохоронці викрили схему з мертвими душами у лікарнях Миколаївщини

Прокуратура запідозрила накрутку на ремонті ліцею на Миколаївщині

24 квітня 2025 р.

Управління містобудування Миколаєва витратило 650 мільйонів на укриття й сонячні панелі

Миколаїв виділів частину бюджету на борги перед міжнародними кредиторами

27 квітня 2025 р.

Миколаївська ТЕЦ оголосила торги на ремонт тепломагістралі за 19 мільйонів

29 квітня 2025 р.

Сєнкевич зненацька скликав депутатів Миколаївської міської ради на сесію

28 квітня 2025 р.

Збитки від обстрілу Миколаївської ТЕЦ у лютому склали 536 мільйонів

23 квітня 2025 р.

У Миколаєві запланували реконструкцію водогону та котельні школи коштом Європи

22 квітня 2025 р.

У Миколаєві біля міської ради та прокуратури залишать безкоштовні парковки

30 квітня 2025 р.

Антимонопольники порушили справу проти будівельної компанії у Миколаєві

29 квітня 2025 р.

Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині

23 квітня 2025 р.

Реконструкція водогону та зберігання відходів від руйнувань: виконком Миколаївської міськради

21 квітня 2025 р.

На Миколаївщині використовували фіктивні фірми для відмивання грошей