27 березня 2023 р. 16:01
(Фото: Інтент/Антоніна Лубченко)
Депутати Ізмаїльської міської ради на 43-ій сесії підтримали рішення про створення Ізмаїльського військово-історичного музейного комплексу на базі історичного музею Суворова.
До новостворюваного комунального закладу шляхом реорганізації приєднають і парк-музей "Фортеця".
Більш повно структура Ізмаїльського військово-історичного музейного комплексу прописана у статуті установи. Музей складатиметься з основної експозиції (вул. Торгова, 37) парку мініатюр Ізмаїла (пр. Незалежності, 51), діорами "Оборона турецького Ізмаїлу в 1790 році" (вул. Фортечна, 1а) та виставкової зали (пр. Незалежності, 26).
Основними напрямками роботи музею у документі визначені наступні: науково-дослідна, науково-фондова, науково-експозиційна, науково-просвітницька, науково-методична, видавнича, науково-реставраційна та пам’яткоохоронна діяльність, пов'язана з вивченням історії міста-фортеці Ізмаїл, та пам’яток, розташованих на його території, військового та фортифікаційного мистецтва різних періодів часу, історичного минулого та сучасності українського Подунав’я.
Про плани з переформатування роботи музею ім. О.В. Суворова в Ізмаїлі стало відомо у травні 2022 року. Тоді міська рада ухвалила відповідне рішення та доручила міському управлінню культури та туризму розробку концепції нової культурної установи.
На початку травня поточного року Ізмаїльська міська рада ухвалила рішення про перейменування проспекту Суворова на проспект Незалежності, а також про створення на базі музею Суворова Ізмаїльського військово-історичного музею. Крім цього, ім’я російського полководця вирішили прибрати з назви міської спеціалізованої загальноосвітньої школи №1 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови.
Також в Ізмаїлі розробили концепцію з перейменування вулиць, пов’язаних з росією
Мешканці села Зоря Одеської області звернулися до депутатів Саратської селищної ради із клопотанням повернути населеному пункту історичну назву - Камчик.
У місті Біляївка Одеської області Московську вулицю перейменували на Харківську.
Низка депутатів Фонтанської сільської ради пропонували змінити назви вулиць в громаді зі старих на честь російських поетів, космонавтів, чи регіонів на нові більш актуальні, на думку депутатів, з огляду на сьогодення.
Одну з вулиць пропонують назвати вулицю ім'ям прем'єр-міністра Великої Британії.
Нагадаємо, уповноважений з захисту української мови Тарас Кремінь нагадав про ініціативу зміни назв населених пунктів, які досі не перекладені українською мовою.
Антоніна Лубченко
01 травня 2025 р.
Парк Лесі Українки та без вулиці Чапаєва: одесити можуть вплинути на перейменування27 квітня 2025 р.
На Одещині поменшало не деколонізованих вулиць28 квітня 2025 р.
Нова Алея Слави з'явилась на Одещині26 квітня 2025 р.
В Ізмаїлі почали облаштування Алеї Слави01 травня 2025 р.
Оновлено! Миколаївська облрада збирається вирішити долю розвитку області, кадрів та майна02 травня 2025 р.
Української мови в Одесі стало більше: боєць Азову про зміни за три роки30 квітня 2025 р.
Депутати Миколаївської облради мають вирішити долю майна, закладів і повноважень колеги30 квітня 2025 р.
Деколонізація потребує стільки часу, скільки тривала колонізація, — Тетяна Філевська02 травня 2025 р.
Під Одесою готуються побудувати сучасну систему очищення стічних вод29 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання01 травня 2025 р.
Суд визнав незаконною ліквідацію гімназії на Миколаївщині