11 вересня 2024 р. 22:28
(ФОТО: Миколаївська міська рада)
До Миколаєва з робочим візитом прибула Шоко Нода, директорка Бюро кризових ситуацій ПРООН. Делегація відвідала Національний університет імені В.О. Сухомлинського, який зазнав значних пошкоджень від ракетних ударів.
Про це повідомила пресслужба Миколаївської міської ради.
Найстаріший університет Миколаївської області постраждав від чотирьох ракетних обстрілів, два з яких влучили прямо на його територію. Внаслідок ракетних ударів були серйозно пошкоджені верхні поверхи головного корпусу, а також фундамент другого корпусу, що змусило провести частковий демонтаж будівлі.
ПРООН допомагає в розборі пошкоджених ділянок. Після цього будівельне сміття буде перероблено для повторного використання у відбудові.
<span>За словами міського голови Олександра Сєнкевича, для того, щоб відновити пошкоджені будівлі, спочатку потрібно їх розібрати, а це дорого коштує. Наразі місто не може собі дозволити зробити це з бюджету. Тому звернулися до UNDP.</span>
Як зазначила Шоко Нада, організація займається не тільки вивозом та розбором сміття, а й приділяє значну увагу його перероблюванню.
Вважаємо, що програма з переробки сміття - це тільки перший етап програми відновлення України. Тобто UNDP залишається з вами на шляху до відновлення, - розповіла пані Шоко Нода.
Також у Туристично-інформаційному центрі було представлено керівництву ПРООН реалізовані спільні проєкти та ті, які наразі перебувають на стадії виконання.
Крім того, наразі Миколаїв співпрацює з урядом Японії, організацією JICA та ПРООН для створення заводу з перероблювання будівельного сміття, яке використовуватимуть як вторинні будматеріали для відновлення міста.
Техніку для перероблення будівельного сміття місто отримало від Японії у червні. На сьогодні Миколаїв отримав техніки приблизно на 4-5 мільйонів євро. Завершення постачання техніки для перероблення відходів від руйнації очікують протягом осені. Наразі прийшли ескалатори, бульдозери, дробарки та декілька самоскидів.
Також місто отримало нову техніку для вивозу твердих побутових відходів. Це - новенькі сміттєвози, портальні навантажувачі та самоскиди. Техніка надійшла завдяки співпраці з міжнародними банківськими інституціями та Урядом України.
Нещодавно Японський уряд передав 97 одиниць важкої техніки та обладнання комунальним підприємствам у Миколаєві та ще трьох містах України. Зокрема, комунальні служби цих міст отримали техніку для покращення транспортних послуг, водопостачання та перероблювання відходів від руйнувань.
Анна Бальчінос
20 квітня 2025 р.
Данія інвестувала 477 мільйонів на проєкти з відновлення Миколаївщини24 квітня 2025 р.
Управління містобудування Миколаєва витратило 650 мільйонів на укриття й сонячні панелі28 квітня 2025 р.
Збитки від обстрілу Миколаївської ТЕЦ у лютому склали 536 мільйонів23 квітня 2025 р.
У Миколаєві вирішили реставрувати Будинок офіцерів флоту30 квітня 2025 р.
Поліція охорони Миколаївщини витратила бюджетні кошти на меблі, планшети й джиу-джитсу23 квітня 2025 р.
Реконструкція водогону та зберігання відходів від руйнувань: виконком Миколаївської міськради24 квітня 2025 р.
В обласній раді Миколаївщини вирішили збільшити капітал лікарень і призначити керівників20 квітня 2025 р.
У Миколаєві планують оновити амбулаторію на проспекті Богоявленському30 квітня 2025 р.
Антимонопольники порушили справу проти будівельної компанії у Миколаєві21 квітня 2025 р.
Миколаївводоканал оголосив про пошук підрядника для відновлення доріг