01 травня 2025 р. 16:23
(ФОТО: Укрінформ)
Міжнародна коаліція внесла справу Владислава Єсипенка до списку найгостріших порушень свободи преси. Журналіст уже понад чотири роки за ґратами, заявляє про тортури, а його арешт засудили Україна й США.
Про це повідомив Крим.Реалії.
Міжнародна коаліція One Free Press Coalition включила справу українського журналіста Владислава Єсипенка до щомісячного списку 10 найтерміновіших випадків порушення свободи преси у світі. Єсипенко — фрілансер проєкту Крим.Реалії (Радіо Свобода), засуджений у росії за сфабрикованими звинуваченнями, перебуває за ґратами понад чотири роки.
Як зазначають у коаліції, Єсипенко — один із щонайменше 18 українських журналістів з окупованого Криму, яких утримують у рф з політичних мотивів. Його звинуватили у зв’язках з українськими спецслужбами та перевезенні вибухівки. У березні 2021 року журналіста затримала фсб. Згодом його засудили до п’яти років колонії та оштрафували на 110 тисяч рублів. Сам Єсипенко заявляв про тортури з боку російських силовиків, зокрема застосування електроструму.
У МЗС України вирок назвали політично вмотивованим, а Держдеп США – черговим прикладом зловживань окупаційної влади в Криму.
До списку найгостріших порушень свободи преси також увійшли журналісти з Білорусі, Гонконгу, М’янми, Філіппін, В’єтнаму, Азербайджану, Китаю, Киргизстану та Туреччини. За даними Комітетом захисту журналістів (CPJ), наприкінці 2024 року в усьому світі за ґратами перебували 361 журналіст — на 41 більше, ніж роком раніше.
Минулого року зі списку двоє журналістів — Еван Гершкович (WSJ) та Алсу Курмашева (Радіо Свобода) — були звільнені після обміну між США і росією.
У листопаді 2024 року міжнародна правозахисна організація Freedom Now подала до робочої групи ООН з безпідставних затримань петицію на захист фрілансера Крим.Реалії Владислава Єсипенка, засудженого в Криму російською владою.
Анна Бальчінос
30 квітня 2025 р.
За захоплення влади кримським татарам дали до 14 років тюрми28 квітня 2025 р.
В окупованому Криму порушили справу проти жінки за коментар у соцмережі29 квітня 2025 р.
Без підтримки не виживуть: про медіа, які перемістилися з Криму25 квітня 2025 р.
Апеляційний суд визначив суму застави за одеську адвокатку, підозрювану в участі у воєнізованому формуванні28 квітня 2025 р.
В Одесі викрили псевдоадвоката, який брав по 15 тисяч доларів США за зняття з обліку30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ28 квітня 2025 р.
Прокуратура звинуватила у зраді організатора захоплення військової частини в Криму21 квітня 2025 р.
В окупованому Криму за шпигунство звинуватили 92 українців22 квітня 2025 р.
В Приморському суді пояснили, чому відправили в СІЗО адвокатку Мальцева