08 вересня 2024 р. 14:28
(ФОТО: Південноукраїнський енергокомплекс)
МАГАТЕ вирішило розширити допомогу щодо захисту статусу життєво важливої енергетичної інфраструктури. Це сталося після низки ракетних атак, які спричинили відключення кількох ядерних реакторів.
Про це повідомила пресслужба Міжнародного агентства з атомної енергії.
МАГАТЕ погодилося розширити підтримку Україні, зокрема через оцінку важливої енергетичної інфраструктури, яка все частіше стає мішенню ракетних атак, що може мати серйозні наслідки для ядерної безпеки та захисту.
Наразі на Рівненській, Південноукраїнській та Чорнобильській АЕС ще не відновили всі зовнішні лінії електропередачі після масштабних військових дій 26 серпня, які були спрямовані на електричні підстанції, важливі для ядерної безпеки. Також команди відзначили часті повітряні тривоги протягом минулого тижня.
Цього тижня МАГАТЕ підписало угоду з Францією та українським "Енергоатомом" про підтримку українських атомних електростанцій.
Зокрема, Україна отримає необхідні запчастини для аварійних дизель-генераторів на Південноукраїнській АЕС. Ці генератори необхідні для забезпечення безпеки та надійності роботи станції у разі втрати зовнішнього електропостачання. Їхнє технічне обслуговування та наявність запасних частин є критично важливими для запобігання ядерним інцидентам, спричиненим відключенням електроенергії. У 2023 році подібна допомога вже надходила в Україну.
Внаслідок масованої російської атаки 26 серпня було відключено 4 енергоблоки на двох АЕС України. Ці удари представляють значну небезпеку для безперебійного функціонування ядерних об'єктів та ставлять під загрозу життя мільйонів людей.
Через атаку були знеструмлені та відключені від мережі блоки №1, 3, 4 Рівненської АЕС, а на Південноукраїнській АЕС знижено потужність. В "Укренерго" зазначили, що з лютого 2022 року ця атака стала наймасштабнішою та запровадило екстрені відключення електроенергії.
Нещодавно Генеральна конференція МАГАТЕ схвалила резолюцію щодо негайного повернення Запорізької атомної станції під повний контроль України. Запорізька атомна електростанція - це найбільша АЕС у Європі й наразі, з початку березня 2022 року, вона перебуває в окупації.
У липні для підсилення енергомережі країни співпрацівники компанії достроково під'єднали до енергомережі черговий енергоблок-тисячник. Як зазначили атомники, це завдання надійшло від Міністерства енергетики України.
У травні 2024 року Енергоатом розпочав підготовчі роботи з будівництва нових енергоблоків на Південноукраїнській АЕС. Зазначені підготовчі роботи на будівництво нових атомних енергоблоків здійснюються коштом підприємства.
Анна Бальчінос
28 квітня 2025 р.
Миколаївщина може отримати новий ядерний комплекс за 9 мільярдів15 квітня 2025 р.
Південноукраїнська АЕС витратить півсотні мільйонів на систему безпеки30 квітня 2025 р.
Антимонопольники порушили справу проти будівельної компанії у Миколаєві24 квітня 2025 р.
Труханов розпорядився оновити команду з міжнародної співпраці в Одесі28 квітня 2025 р.
Збитки від обстрілу Миколаївської ТЕЦ у лютому склали 536 мільйонів28 квітня 2025 р.
Ворожа авіація атакувала багатоповерхівки та газопровід на Херсонщині20 квітня 2025 р.
У Миколаєві планують оновити амбулаторію на проспекті Богоявленському30 квітня 2025 р.
Курортний сезон-2025 у Затоці: офіційне повідомлення влади24 квітня 2025 р.
В Одесі готові збудувати нову ТЕЦ на відходах вартістю понад 100 мільйонів доларів США