01 березня 2025 р. 11:09
(Фото: Інтент/Ната Чернецька)
Першою виставкою Музею сучасного мистецтва Одеси за новою адресою, вулиця Європейська 31/33, став проєкт "Міражі Каліпсо: Полонений глибинами Дмитро Дульфан".
Про це повідомила кореспондентка Інтента, яка побувала на новій локації.
В музеї кажуть, що це жест опору, віра в культуру як силу, що фіксує реальність і формує майбутнє.
"В умовах невизначеності це місце для діалогу, переосмислення та присутності", - йдеться в релізі.
Експозиція робот одеського художника Дмитра Дульфана (1971-2024) відкриється 1 березня о 17:00. Проєкт занурює глядача у внутрішній світ митця, який протягом усього свого життя перебував у пошуках неосяжного, блукав між мріями та реальністю, між творчим злетом і нездійсненими амбіціями. Центральною метафорою виставки є образ Каліпсо – богині, що зачаровує та тримає у світі ілюзій, як і сам митець залишався в полоні своїх ідей.
Дмитро Дульфан народився в 1971 році в Одесі в сім’ї художника. В 1986—1990 роках навчався в Одеському художньому училищі. З 1990 — почав творчу діяльність як живописець, перформер, графік. Працював над моделями світлових інсталяцій, використовуючи флуоресцентні лампи, папір, тканини, неон, целофан, дзеркала. З 1992 — є учасником руху "Українська хвиля". 1994 — заснував психоделічний простір "Лабораторія Світла і Сенсу", надавши простір одеської майстерні для експериментів художників різних країн. З 2000 року працював самостійно в стилі панк-гламуру. Займався дизайном для інопланетних кораблів, експериментував з живописом, пластиком та фарфором.
Експозиція охоплює різні періоди його життя: від мистецьких експериментів у галереї «Окно» до знакових пластичних об’єктів. Глядач побачить унікальні «світильники» та просторові скульптури, що відображають пошук власної художньої мови.
"Мистецтво Дмитра Дульфана — це занурення в безодню, подорож, що не має кінцевого порту. Це ритуал, який не веде до світла, а залишає в полоні темряви, де світ тіней поглинає реальність", - вважають куратори виставки.
Також о 17:30 відбудеться перформанс "Коса" — колаборація Євгена Баля, Дмитра Ерліха та Іллі Петрова. Ця робота — спроба художників окреслити межу між особистим і спільним у сучасному історичному контексті, коли кожен день може стати останнім.
Ната Чернецька
25 квітня 2025 р.
Віртуальний музей Тягинь: збереження спадщини під час війни27 квітня 2025 р.
Одеський художник-військовослужбовець взяв участь у виставці в Києві30 квітня 2025 р.
Деколонізація потребує стільки часу, скільки тривала колонізація, — Тетяна Філевська28 квітня 2025 р.
Відомо, коли відбудеться другий бій Усика та Дюбуа29 квітня 2025 р.
Інтент.Інсайт поцікавився станом ринку нерухомості під час війни26 квітня 2025 р.
У Миколаєві акцією нагадали про полонених і зниклих безвісти військових25 квітня 2025 р.
Миколаївська облрада запланувала призначити нових керівників закладів культури й спорту21 квітня 2025 р.
Таємна спільнота, християнський Курбан та поховання героя: "Світ на виворіт" пішов Одещиною29 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання