19 грудня 2024 р. 14:28
(ФОТО: ДСНС України у Миколаївській області)
Постраждале через пожежі заповідне урочище "Андріївське" планують відновити. Для цього депутати вирішили звернутися до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Відповідне рішення прийняли на пленарному засіданні Миколаївської обласної ради.
Депутатам запропонували підтримати проєкт рішення "Про Звернення депутатів Миколаївської обласної ради восьмого скликання до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України".
Йдеться щодо зміни меж та категорії заповідного урочища місцевого значення "Андріївське".
Урочище "Андріївське" було створено у 60-х роках XX століття на піщаних схилах для захисту сіл Андріївка та Ковалівка. Лісонасадження, що переважно складаються з хвойних порід, таких як сосна звичайна та кримська, мають штучне походження. Заповідний статус урочище отримало для збереження цього лісового масиву, розташованого на правобережній терасі річки Південний Буг.
У червні 2022 року від ворожих обстрілів виникла лісова пожежа, яку ліквідували на площі 334,7 гектара. У 2023 році виникла лісова пожежа на площі 48,4 гектара. 11 серпня 2024 року на території заповідного урочища "Андріївське" виникла масштабна лісова пожежа, в результаті якої пошкоджено насадження на площі 54 гектари лісу. Повністю знищене пожежами насадження втратило свою природоохоронну цінність.
Депутати закликали міністерство погодитися на зміну меж заповідного урочища "Андріївське", щоб уникнути зменшення природно-заповідного фонду області. А також надати нові землі лісогосподарського призначення філією "Південний лісовий офіс".
У проєкті рішення зазначено, що землі, визнані степовими, залишаються у користуванні ДП "Ліси України". Рекомендується змінити категорію урочища на ботанічний заказник місцевого значення, що дозволить провести протипожежні заходи, знизити ризики пожеж і відновити лісові насадження, зберігаючи природний баланс регіону.
Рішення було підтримано.
Нещодавно Прибужанівська громада у Вознесенському районі Миколаївської області погодила створення ботанічного заказника "Степовий клин", розташованого на степовій ділянці площею близько 130 гектарів. Рішення ухвалили після поданого на початку року клопотання щодо збереження цілинного степу.
Більшість біосферних заповідників, які розташовані на півдні країни, постраждали через війну. Два з них і досі перебувають під окупацією. Два біосферні заповідники, Асканія-Нова та Чорноморський біосферний заповідник, з перших днів вторгнення перебувають в окупації. У Чорноморському заповіднику, частина якого розташовано у Миколаївській області, а частина — у Херсонський, постраждали території від бойових дій, вибухів і пожеж.
Внаслідок бойових дій постраждало понад 20% природоохоронних територій України. Близько 2 тисяч охоронюваних територій були окуповані, а 812 заповідних об’єктів зазнали пошкоджень. Найбільше постраждали степові екосистеми на півдні та сході країни.
Анна Бальчінос
28 квітня 2025 р.
Збитки від обстрілу Миколаївської ТЕЦ у лютому склали 536 мільйонів29 квітня 2025 р.
У селах на Миколаївщині знайшли тонни небезпечних хімікатів часів СРСР27 квітня 2025 р.
Правоохоронці викрили схему з мертвими душами у лікарнях Миколаївщини30 квітня 2025 р.
Поліція охорони Миколаївщини витратила бюджетні кошти на меблі, планшети й джиу-джитсу29 квітня 2025 р.
Сєнкевич зненацька скликав депутатів Миколаївської міської ради на сесію24 квітня 2025 р.
Фермер з Одещини розорав територію нацпарку, завдавши шкоди на понад мільярд гривень29 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання30 квітня 2025 р.
На Миколаївщині ворог зруйнував будинок і знеструмив село24 квітня 2025 р.
В обласній раді Миколаївщини вирішили збільшити капітал лікарень і призначити керівників29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона25 квітня 2025 р.
Миколаївська облрада запланувала призначити нових керівників закладів культури й спорту24 квітня 2025 р.
Управління містобудування Миколаєва витратило 650 мільйонів на укриття й сонячні панелі