04 грудня 2024 р. 09:18
(ФОТО: Eenergy)
У Миколаївській області представили земельні ділянки для розміщення джерел альтернативної енергетики. На розвиток зеленої економіки регіону планують залучити іноземні інвестиції.
Про це повідомила пресслужба Миколаївської обласної державної адміністрації.
На Миколаївщині в рамках роботи платформи "Діалог влади та бізнесу" обговорили низку тем, включно з економічним розвитком регіону, безпекою, підтримкою ветеранів та іншими питаннями.
За словами директора департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської ОВА Олександра Корольова, платформа дозволяє налагодити безпосереднє спілкування між представниками влади й підприємцями. Вже було проведено шість зустрічей. До кінця року заплановано ще сім зустрічей, які охоплять питання розвитку курортних зон, розвиток енергетики, можливостей фінансування, взаємодії з Держпрацею, трудових відносин у воєнний час, а також партнерства з ветеранськими організаціями.
Серед основних тем, які порушують підприємці, - складнощі з бронюванням працівників, дефіцит кваліфікованих кадрів, податкова політика та доступ до державних і місцевих програм підтримки бізнесу.
Одним із ключових напрямів для Миколаївщини є розвиток об’єктів розподільної генерації на вільних земельних ділянках Greenfield.
На сайті "Інвестиційні можливості Миколаївщини" представили 78 пропозицій земельних ділянок, на якій планується встановлювати об'єкти альтернативної енергетики.
Акціонерне товариство "Миколаївобленерго" має підготувати технічні розрахунки та оцінити вартість їх використання для розміщення об’єктів.
Начальник обласної військової адміністрації Віталій Кім наголосив на важливості активної роботи територіальних громад з інвестиційними пропозиціями: "Я особисто займатимусь просуванням цих земельних ділянок серед потенційних інвесторів. Інтерес до них уже перевищує пропозицію".
Наразі всі пропозиції вже доступні на сайті, і будь-який інвестор може з ними ознайомитися. Також готується переклад інформації іноземними мовами для того, щоб залучити міжнародних партнерів.
На сьогодні у місті на об'єктах соціальної інфраструктури вже встановили 25 сонячних електростанцій, на комунальних підприємствах - 29 станцій. До кінця 2024 року планується встановити сім когенераційних установок. Завдяки співпраці з бізнесом та донорами планується реалізація понад 40 проєктів енергоефективності.
Також Україна та США вирішили запустити три інноваційних проєкти з малими модульними реакторами. Загальний бюджет ініціатив становить 30 мільйонів доларів. Попри Чорнобильську трагедію та окупацію Запорізької АЕС, держава не зупиняє інвестиції у розвиток ядерної енергетики й ставить за мету збільшити її потужності втричі до 2050 року. Основний акцент робиться на малі реактори завдяки їхнім перевагам, серед яких мобільність, безпека та економічна ефективність.
Анна Бальчінос
28 квітня 2025 р.
Миколаївщина може отримати новий ядерний комплекс за 9 мільярдів24 квітня 2025 р.
В обласній раді Миколаївщини вирішили збільшити капітал лікарень і призначити керівників20 квітня 2025 р.
Данія інвестувала 477 мільйонів на проєкти з відновлення Миколаївщини24 квітня 2025 р.
Управління містобудування Миколаєва витратило 650 мільйонів на укриття й сонячні панелі30 квітня 2025 р.
Поліція охорони Миколаївщини витратила бюджетні кошти на меблі, планшети й джиу-джитсу20 квітня 2025 р.
У Миколаєві планують оновити амбулаторію на проспекті Богоявленському25 квітня 2025 р.
Миколаївська облрада запланувала призначити нових керівників закладів культури й спорту30 квітня 2025 р.
Антимонопольники порушили справу проти будівельної компанії у Миколаєві