12 вересня 2024 р. 18:28
(ФОТО: Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу)
На Миколаївщині виявили порушення у сфері тимчасового зберігання відходів від російських обстрілів. На місці були помічені побутові відходи, що є порушенням правил.
Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.
Інспектори округу провели перевірку місця тимчасового зберігання будівельних відходів у Новобузькій громаді, яке було створено за погодженням з Миколаївською обласною військовою адміністрацією. Для цих цілей було виділено земельну ділянку площею 5 гектарів.
Однак під час перевірки виявили, що майданчик не відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів від 27.09.2022 №1073. Зокрема, ділянка знаходиться занадто близько до сільськогосподарських угідь, відсутнє тверде покриття, таке як бетон чи асфальт, а також немає облаштованих зон для сортування та обробки відходів.
Екологи наголошують, що відходи від руйнувань потрібно зберігати окремо від побутових і транспортувати лише на спеціально облаштовані майданчики.
Нещодавно У Миколаєві екологи обстежили місця тимчасового зберігання відходів від руйнувань після російських обстрілів. Інспектори встановили, що відходи від руйнувань розміщені на ущільненому ґрунті, та їхній загальний обсяг вже становить майже 5 тисяч тонн.
Разом з тим, на відведеному місці, призначеному для тимчасового зберігання відходів руйнувань, також існують місця з розміщеними епізодично побутовими відходами, що не відповідає вимогам законодавства.
У липні в Миколаївській області були визначені шість місць для тимчасового зберігання відходів від руйнації після російських атак. Ці місця будуть облаштовані в Миколаївській, Снігурівській, Новобузькій та Привільненській громадах.
Цього року таке місце також було визначено на території Шевченківської громади. Кожна громада сама визначає місця для зберігання відходів, а затверджує їх начальник Миколаївської ОВА. Станом на 1 липня 2024 року громади повідомили про утворення 5 938 тонн відходів.
На Миколаївщині з початку повномасштабного вторгнення зафіксовано 15 599 зруйнованих або пошкоджених об’єктів. З них відновлено, лише 4572 об'єкти. Наразі обстріли продовжуються і кількість зруйнованих об’єктів тільки збільшується.
Анна Бальчінос
29 квітня 2025 р.
У селах на Миколаївщині знайшли тонни небезпечних хімікатів часів СРСР28 квітня 2025 р.
Збитки від обстрілу Миколаївської ТЕЦ у лютому склали 536 мільйонів30 квітня 2025 р.
Поліція охорони Миколаївщини витратила бюджетні кошти на меблі, планшети й джиу-джитсу23 квітня 2025 р.
Реконструкція водогону та зберігання відходів від руйнувань: виконком Миколаївської міськради27 квітня 2025 р.
Прокуратура запідозрила накрутку на ремонті ліцею на Миколаївщині24 квітня 2025 р.
Управління містобудування Миколаєва витратило 650 мільйонів на укриття й сонячні панелі18 квітня 2025 р.
На Миколаївщині знайшли 100 тонн небезпечних хімікатів29 квітня 2025 р.
Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині24 квітня 2025 р.
Миколаїв виділів частину бюджету на борги перед міжнародними кредиторами