29 серпня 2023 р. 15:53
(Фото: південно-західна екоінспекція)
Шкода від пожежі пожнивних залишків на полі біля села Грейгове на Миколаївщині – 221,5 тис грн. Матеріали передані до правоохоронних органів.
Про це 28 серпня повідомили в пресслужбі Південно-Західної екоінспекції.
У повідомленні йдеться про те, що близько опівдні 8 серпня на "гарячу лінію" інспекції надійшло звернення від мешканців села Грейгове Воскресенської ТГ Миколаївського району Миколаївської області про те, що на полях відбувається пожежа рослинних залишків - сухої стерні від зібраного врожаю.
Представниками інспекції було здійснено виїзд на місце, вказані факти підтвердилися. Площа пожежі становила 1000 квадратних метрів, проміжок часу між повідомленням про пожежу та її ліквідацією становила 1 годину 11 хвилин.
Інспекторів зустріли місцеві мешканці, які висловлювали обурення щодо неодноразових випадків навмисного підпалу залишків рослинності на полях, скаржилися на постійні проблеми із здоров’ям внаслідок негативного впливу диму та гарі.
У заявах мешканців села Грейгове йшлося про неодноразовий підпал стерні саме співробітниками компанії-власника цих сільськогосподарських земель.
Водночас було здійснено виклик до чергового підрозділу Миколаївського районного управління ГУ ДСНС України у Миколаївській області для ліквідації пожежі, а також на місце події був викликаний патрульний підрозділ ВП № 4 МРУП ГУНП в Миколаївській області для складання заяв від представників територіальної громад про порушення їх прав на безпечне життя.
Загальний розмір шкоди від пожежі пожнивних залишків на полі становить 221,5 тисячі гривень.
Оскільки в діях невідомих осіб вбачаються ознаки злочину, передбаченого частиною 1 статті 245 Кримінального Кодексу України, інспекцією було складено повідомлення про кримінальне правопорушення, наявні матеріали передані до правоохоронних органів з метою початку досудового розслідування.
Ця стаття передбачає, що знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
Відомо також про те, що протягом доби 7 серпня на відкритих територіях Миколаївщини вигоріло понад 20 га.
Так, у цю добу підрозділи Головного управління ДСНС України у Миколаївській області загасили 25 пожеж, які виникали на території області. Пожежі сухої трави, сміття, чагарників та пожнивних залишків зареєстровані у кожному районі області. У Баштанському — вісім, Миколаївському — п'ять, Первомайському — три, Вознесенському — чотири, а також у м. Миколаєві — п'ять на загальній площі понад 20 га. Спричинили займання - необережне поводження з вогнем та підпали.
Володимир Шкаєв
29 квітня 2025 р.
У селах на Миколаївщині знайшли тонни небезпечних хімікатів часів СРСР28 квітня 2025 р.
Збитки від обстрілу Миколаївської ТЕЦ у лютому склали 536 мільйонів01 травня 2025 р.
Ударні дрони ворога пошкодили багатоповерхівку і склад на Миколаївщині30 квітня 2025 р.
Поліція охорони Миколаївщини витратила бюджетні кошти на меблі, планшети й джиу-джитсу03 травня 2025 р.
Ворог атакував Миколаївщину невідомим безпілотником30 квітня 2025 р.
На Миколаївщині ворог зруйнував будинок і знеструмив село29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона27 квітня 2025 р.
Жителька Одещини потрапила в лікарню після нічного обстрілу02 травня 2025 р.
На Півдні України готують деколонізувати 25 населених пунктів