19 вересня 2024 р. 16:32
(Фото: Народна думка)
С другої спроби Верховна Рада все ж таки прийняла постанову про перейменування понад 300 населених пунктів в рамках декомунізації. За це проголосував 281 депутат.
Нагадаємо, що 18 вересня, постанова про перейменування не набрала необхідної кількості голосів, що викликало обурення деяких нардепів. Після провалу голосування частина депутатів здійснила блокування трибуни українського парламенту — з вимогою повторно винести на розгляд постанову.
Як повідомив нардеп Роман Лозинський, сьогодні постанову поставили на голосування повторно, але з деякими змінами. Зокрема, 6 міст в Україні з тексту прибрали. Компромісну постанову підтримало 281 народних обранців.
"Це справді історичне рішення! Це те, що треба було зробити 33 роки тому. Ми заплатили страшенну ціну за те, аби нарешті як держава дозріти до цього рішення", - прокоментував він.
Депутат наголосив, що це перший, але не останній пакет перейменувань на виконання закону "про деколонізацію". Попереду - близько 200 населених пунктів, назви яких маємо привести у відповідність до стандартів державної мови.
А вже на початку жовтня у Верховній Раді мають розглянути ще ряд перейменувань, зокрема такі міста як Южне ⮕ Порт-Анненталь, Южноукраїнськ ⮕ Гард, Синельникове ⮕ Ріднопілля, Первомайськ ⮕ Ольвіополь, Павлоград ⮕ Матвіїв.
Відтепер населені пункти півдня Одещини будуть носити такі назви:
Ірина Глухова
01 травня 2025 р.
Парк Лесі Українки та без вулиці Чапаєва: одесити можуть вплинути на перейменування27 квітня 2025 р.
На Одещині поменшало не деколонізованих вулиць30 квітня 2025 р.
Депутати Миколаївської облради мають вирішити долю майна, закладів і повноважень колеги24 квітня 2025 р.
Миколаївська міськрада: понад 70 земельних питань, зміни бюджету на 800 мільйонів та виконком без Кормишкіна29 квітня 2025 р.
Сєнкевич зненацька скликав депутатів Миколаївської міської ради на сесію18 квітня 2025 р.
Виключення Бриндака з земельної комісії та гроші бюджету Одеси замість державних: цікавинки сесії міської ради