12 травня 2025 р. 10:21
(Фото: Інтент/Ната Чернецка)
Персональна виставка українського концептуаліста Сергія Ануфрієва під назвою "Вік Цепелін" ("Переможний дирижабль") відкрилася в Одесі в Nesterenkogallery на Ніни Строкатої, 12.
Про сенси картин розповіла кореспондентка Інтента.
Однією з родзинок події стала картина-торт, у вигляді книги з назвою виставки, яку глядачі з'їли.
Сергій Ануфрієв, одягнений у японське жіноче кімоно, на відкритті закликав віддатися внутрішнім фантазіям, асоціаціям та талантам.
"Я не нав'язую якогось конкретного змісту, це розповідь про внутрішній світ людини, будь-якої людини, глядач тут все робить сам", - пояснив художник.
Своєю чергою арткураторка Катерина Чалая закликала не тільки насолоджуватися мистецтвом, а й матеріально підтримувати художників.
"Художникам нема де жити, нема чого їсти, вони віддаються мистецтву, але не можуть заробити гроші. Їм важко. Тому потрібно створювати спеціальний фонд підтримки для них", - наголосила вона.
Проєкт виставки благодійний - збирають гроші на дрони DJI Mavic для 154 Окремої механізованої бригади, розказала галеристка Вікторія Нестеренко.
Також Сергій не приховує, що його син, Тимофій Ануфрієв, воює за Україну у лавах Російського добровольчого корпусу.
Щодо концепції виставки, то, як каже художник, глядачеві надається можливість самому вирішити, що тут відбувається. "Цікавість полягає в тому, що глядачеві надано набір форм, образів і візуальних ситуацій, як "будівельний набір" для самостійної побудови сенсів", - зазначає Ануфрієв.
Виставка складається з яскравих картин, написаних акрилом, кольоровими фломастерами, та філософських текстів про проблеми як сучасного мистецтва, так і суспільства загалом. За цими роботами у стилі дитячих малюнків стоять глибокі роздуми.
От, наприклад, в роботі, де є думки про волю, концептуаліст запропонував глядачеві такі варіанти: "можливості вибору", "уявлена перспектива", "чудо з'ясоване", "намір та нездоланність", "вище усвідомлення".
Таким чином об'єктивна реальність може бути узгоджена глядачем, який у результаті стає співавтором твору і висловлювання, множачи його смисли. Замість одного твору виходить стільки, скільки людей побачить цей твір.
"Інновація в тому, що тут це конструюється таким чином, щоб не дати єдиної й остаточної відповіді на запитання глядача "А що це таке?". Уперше глядачеві надано право і створено технічні умови, щоб самому відповісти на це запитання", - йдеться в релізі.
Зараз Сергій займається філософськими консультаціями, і вважає саме філософію - справжньою терапією.
Зазначимо, що роботи українського концептуаліста знаходяться в Центрі Помпіду (Франція), Музеї Стедлік (Нідерланди), Zimmerli Art Museum (США), Музеї Людвіга (Німеччина).
Ната Чернецька
09 травня 2025 р.
Точки тяжіння: в Одесі відкрилася фотовиставка Анни Голубовської05 травня 2025 р.
Статки мерів на Одещині й не тільки у друкованому номері газети Інтент09 травня 2025 р.
В Одесі деколонізатори вимагають очистити фасад від Гагаріна й не тільки05 травня 2025 р.
Викрадені 10 тисяч експонатів Херсонського музею вивезли до Криму08 травня 2025 р.
У Брюсселі стартує Кримський тиждень із фільмами, виставками та дебатами в Європарламенті03 травня 2025 р.
В Одесі помер викладач художнього коледжу09 травня 2025 р.
У Києві вшанували пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу04 травня 2025 р.
Львівська журналістка мандрувала козацькими кладовищами, аби показати, хто будував Одесу08 травня 2025 р.
Індустріальний парк за пів мільярда може з’явитися на Одещині12 травня 2025 р.
Родичі полонених в Одесі пікетували Червоний Хрест08 травня 2025 р.
Мільйонери від освіти: хто з ректорів Одеси лідирує за доходами