10 лютого 2025 р. 11:06
(ФОТО: GMK Center)
Суд у Миколаєві наклав арешт на квартиру підозрюваного у незаконному видобутку копалин. Фігурант справи завдав збитків громаді, де займався видобутком, на понад два мільйони гривень.
Слідчий суддя Заводського районного суду задовольнив клопотання слідчого щодо арешту частки квартири підозрюваного у справі незаконного видобутку корисних копалин.
Згідно з матеріалами слідства, директор товариства у період з 19 лютого по 3 серпня 2020 року організував незаконний видобуток будівельного піску на території Олешківської громади Херсонської області, порушивши норми екологічного законодавства.
Компанія "Брас-Є" в особі директора уклала договір з товариством "Жилінвест Груп" про постачання будівельного піску. За умовами договору, глибина видобутку не мала перевищувати двох метрів, а постачання здійснювалося за накладними.
Однак директор товариства "Брас-Є" всупереч екологічному законодавству організував незаконний видобуток піску на більшій глибині. Для цього використовувалася спеціальна техніка, а отриману сировину продавали "Жилінвест Груп". Такі дії порушували умови договору та завдали шкоди громаді Олешківської міської ради, оскільки надра використовувалися без дозволу.
Зловживаючи службовими повноваженнями, директор особисто підписував накладні, що дозволяли продаж незаконно видобутих ресурсів, отримуючи неправомірну вигоду. Внаслідок цього громаді було завдано збитків на суму понад 2,5 мільйона гривень.
У зв’язку з розміром завданої шкоди суд наклав арешт на 1/12 частку квартири підозрюваного, що забороняє її продаж та передачу у власність третіх осіб. В ухвалі суду зазначили, що оскарження рішення не зупиняє його виконання.
Нещодавно на Миколаївщині викрили посадовця, який привласнив бюджетні кошти, виділені на ремонт укриття. Замість того, щоб контролювати якість виконаних робіт, він вступив у змову для незаконного отримання грошей.
Також підприємця звинуватили в ухиленні від сплати податків. Протягом чотирьох років він приховував понад 35 мільйонів гривень доходу. Хоча офіційно його діяльність була зареєстрована як допоміжна у сфері рослинництва, фактично він займався купівлею та продажем сільгосппродукції. Щоб уникнути податків, бізнесмен подавав неправдиві дані у звітності.
Окрім цього, суд у Миколаєві продовжив процесуальні обов’язки підозрюваному в шахрайстві. Чоловік заволодів понад 1,3 мільйона гривень фірми, обіцяючи поставити сільськогосподарську продукцію, якої у нього не було.
Анна Бальчінос
23 квітня 2025 р.
Підозрюваному у захопленні 300 гектарів землі на Херсонщині обрали запобіжний захід21 квітня 2025 р.
На Миколаївщині використовували фіктивні фірми для відмивання грошей17 квітня 2025 р.
Директора фірми підозрюють у змові з комунальниками Миколаєва: суд не заарештовував майно30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ27 квітня 2025 р.
Прокуратура запідозрила накрутку на ремонті ліцею на Миколаївщині26 квітня 2025 р.
На Одещині засудили підлітка за підпалення об’єктів електроенергетики24 квітня 2025 р.
Фермер з Одещини розорав територію нацпарку, завдавши шкоди на понад мільярд гривень24 квітня 2025 р.
Херсонець пішов служити росіянам та втратив волю і майно