07 квітня 2025 р. 15:36
(Фотоколаж: Інтент)
Спеціалісти науково-дослідної лабораторії "Архаїка" створили 3D-модель Одеського археологічного музею для чого зробили 70 сканів та 1,5 тисячі фото.
Як розповіли науковці, головною проблемою став дах музею.
"Можна було б скористатися дроном, проте отримати дозвіл на польоти у воєнний час не надто просто. Можна було б зробити фото з сусідніх будівель, якби навколо не було лише низької забудови", - зазначили спеціалісти.
Зрештою вони вирішили поєднати два методи: зробити фото даху безпосередньо з самого даху та наліпити на землю спеціальні маркери, які будуть потрапляти на фото з даху і згодом допоможуть зшити все між собою.
"Якби не маркери, нічого б не спрацювало. У результаті 600 фото, дах пришився рівно і красиво", - зазначили спеціалісти.
Також археологи відсканували увесь музей зсередини й зробили його повноцінний внутрішній план, який буде використовуватись для потреб музею. Загалом у зніманні брали участь шестеро людей, один сканер і дві камери.
Створена нами 3D-модель зафіксувала будівлю в її нинішньому стані та стане важливим інструментом для подальшого дослідження й моніторингу можливих руйнувань.
Одеський археологічний музей відзначає цього року 200-річчя та є найстарішим археологічним музеєм України. Будівлю музею звели ж у 1883 році за проєктом архітектора Фелікса Гонсьоровського як приміщення для Публічної бібліотеки та Музею Одеського товариства історії та старожитностей. Фінансував проєкт тодішній міський голова Григорій Маразлі. З початком повномасштабного вторгнення музей не раз постраждав від наслідків російських обстрілів.
Раніше Одеський археологічний музей НАН України разом з представниками ГО "Архаїка" протягом місяця оцифровував та створював 3D-моделі єгипетських артефактів, кіпрської скульптури, експонатів з Самарканду. Також буде представлений південь України — Крим та Одещина.
Кирило Бойко
25 квітня 2025 р.
Віртуальний музей Тягинь: збереження спадщини під час війни28 квітня 2025 р.
Одеський підприємець без конкурсу розробить проєкт реконструкції знаменитого кладовища24 квітня 2025 р.
Фортеця, яку приховували: як Тягинь нищила російські історичні наративи28 квітня 2025 р.
Нова Алея Слави з'явилась на Одещині23 квітня 2025 р.
У Миколаєві вирішили реставрувати Будинок офіцерів флоту19 квітня 2025 р.
В Одесі ініціювали встановлення міжконфесійної каплиці та меморіалу24 квітня 2025 р.
В Одесі обрали замовника з реконструкції інклюзивного пляжу "Дельфін"21 квітня 2025 р.
В Одесі обговорили створення міжконфесійної каплиці30 квітня 2025 р.
Деколонізація потребує стільки часу, скільки тривала колонізація, — Тетяна Філевська29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона30 квітня 2025 р.
За ремонт гуртожитку Одеська консерваторія заплатить майже 12 мільйонів21 квітня 2025 р.
Проєктанта меж нацпарку на Одещині обрали без аукціону