30 жовтня 2023 р. 12:38
(Фото: Українське радіо)
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) упродовж 30 вересня-13 жовтня провів всеукраїнське опитування громадської думки щодо того коли мають бути проведені вибори та щодо ставлення до можливого обмеження прав громадян на період відновлення.
Про це повідомили на сайті КМІС.
За результатами опитування станом на жовтень 2023 року 81% респондентів вважають, що вибори мають проводитися після війни й зараз вони не на часі. Вважають, що вибори вже мають проводитися попри війну – 16%.
Також КМІС уперше ставив це запитання в листопаді 2021 року і зараз ми його знову повторити.
Як можна бачити, більшість українців і раніше, і зараз (65% станом на жовтень 2023 року) негативно ставляться до ідеї дистанційного голосування через інтернет і переживають за ризики фальсифікацій. Підтримують ідею – 29%.
У всіх регіонах України більшість населення (55-68%) ставляться негативно до ідеї запровадження дистанційного голосування.
Хоча українці вважають доцільним відкласти проведення виборів на період після війни, але при цьому 88% наполягають, що в Україні має будуватися розвинена демократична система відповідно до норм Європейського Союзу. За обмеження прав громадян на період відновлення після війни виступають 7% респондентів.
У всіх регіонах України абсолютна більшість проти обмежень на період відновлення.
Зазначимо, що у вересні Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" підписала заяву громадських організацій України проти проведення виборів в Україні під час війни.
Зокрема в повідомленні йшлося, що на думку громадських активістів, вибори та повномасштабна війна – несумісні. Ця ідея вкрай небезпечна та призведе до втрати легітимності як процесу, так і виборних органів, а з високою імовірністю – і до значної дестабілізації держави в цілому.
4 серпня Комітет виборців України проаналізував показники законодавчої роботи Верховної Ради з початку повномасштабного вторгнення.
Як зазначають аналітики організації, за півтора року війни народні депутати ухвалили рекордну для українських парламентів кількість законів. Так, за період із 24 лютого 2022 року по 24 липня 2023 року народні депутати підтримали 480 законів (із них за перший рік війни - 386). "Ці цифри є рекордними не лише для Верховної Ради IX скликання, але й для парламентів попередніх скликань", - наголосили у КВУ.
9 червня Одеський КВУ назвав дискримінаційною ідею звільняти голів громад через не відповіді на запити. Ініціатива сімох народних депутатів України, зафіксована у законопроєкті №9303, дискримінує місцеве самоврядування. Таку думку висловив голова Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України" Анатолій Бойко. Він вважає, що народним депутатам натомість варто зосередитись на комплексному аналізі стану та викликів дотримання права на доступ до публічної інформації з боку всього кола розпорядників, а не тільки міських, селищних та сільських голів.
Кирило Бойко
29 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання26 квітня 2025 р.
Одеська міська рада почала підготовку до наступної сесії29 квітня 2025 р.
Миколаївським нардепам дали 75 тисяч за житло, але у Верховній Раді хочуть ще більше24 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати провалили земельні рішення18 квітня 2025 р.
Робота депутатів Миколаївської міської ради: підсумки атестації за четвертий рік каденції24 квітня 2025 р.
Миколаївська міськрада: понад 70 земельних питань, зміни бюджету на 800 мільйонів та виконком без Кормишкіна30 квітня 2025 р.
Депутати Миколаївської облради мають вирішити долю майна, закладів і повноважень колеги29 квітня 2025 р.
Сєнкевич зненацька скликав депутатів Миколаївської міської ради на сесію24 квітня 2025 р.
Нардепи-мільйонери: хто з одеських обранців заробив найбільше за рік29 квітня 2025 р.
Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ22 квітня 2025 р.
В Одесі військового ТЦК та його добровільних помічників затримали за бійку та стрілянину