23 січня 2020 р. 20:24
Національна спілка журналістів України оприлюднила результати моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України» за підсумками 2019 року, що проводила спільно з партнерськими організаціями, та констатувала, що після столиці Одеса є найнебезпечнішим містом для працівників засобів масової інформації.
Як повідомили у НСЖУ, торік було зафіксовано 75 інцидентів із застосуванням сили щодо журналістів в Україні, проти 86 випадків у 2018 році.
Найбільше інцидентів сталося у грудні – 10, березні – 8, травні та серпні – по 6 випадків. Крім того, експерти відзначають, що атаки на журналістів 2019 року супроводжувалися особливою агресією та жорстокістю. Зокрема, після нападу у центрі Черкас помер журналіст-розслідувач Вадим Комаров, який став другим у Європі журналістом, який загинув у 2019 році через свою професію.
На жаль, з року в рік Спілка журналістів змушена констатувати, що належної уваги правоохоронців до злочинів проти працівників ЗМІ немає – більшість нападів лишаються нерозкритими й навіть не потрапляють до суду.
Відповідно до оприлюднених даних «Індексу», у 12 випадках нападниками є чиновники, посадовці або депутати, також у 5 – правоохоронці, 3 інциденти сталися із застосуванням зброї. Щодо регіонів, то очевидне лідерство в антирейтингу зберігають Київ і область, де, зокрема, зафіксовано 29 інцидентів фізичної агресії. На другому місці Одеська область – 11 випадків застосування сили до журналістів. Третє розділили Херсонська, Чернівецька, Волинська області – по чотири інциденти.
«Індекс фізичної безпеки журналістів України» – це щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії щодо журналістів і медіа України. «Індекс…» укладають спільно НСЖУ й партнери: ГО «Інформаційна безпека», ГО «Платформа прав людини», Академія української преси та Інститут розвитку регіональної преси.
Нагадаємо, нещодавно Інститут масової інформації опублікував звіт про зафіксовані в 2019 році випадки перешкоджання журналістській діяльності в обласних центрах України і склав своєрідний ТОП-5 таких міст. В цьому звіті Одеса також посіла «поважне» друге місце.
26 квітня 2025 р.
Telegram-канал про Одесу визнав себе російським27 квітня 2025 р.
Жителька Одещини потрапила в лікарню після нічного обстрілу30 квітня 2025 р.
Одеса перебуває в ментальній окупації: що відбувається з цінами на житло в регіоні29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона25 квітня 2025 р.
Апеляційний суд визначив суму застави за одеську адвокатку, підозрювану в участі у воєнізованому формуванні18 квітня 2025 р.
Рекордсмен по боргах із ТЦК виявився жителем Одеси29 квітня 2025 р.
Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині24 квітня 2025 р.
Одеський університет увійшов до наукових лідерів країни22 квітня 2025 р.
Одесити вночі постраждали від атаки російських безпілотників29 квітня 2025 р.
Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ23 квітня 2025 р.
У прокуратурі показали наслідки масованої атаки на Одесу22 квітня 2025 р.
В Приморському суді пояснили, чому відправили в СІЗО адвокатку Мальцева