05 лютого 2020 р. 14:11
Департамент культури Одеської обласної адміністрації пообіцяв надати нові докази того, що «Літній театр» в Міському саду є пам'яткою архітектури.
Про це повідомили у пресслужбі Одеської ОДА.
Ці докази мають розширити обґрунтування та довести, що «Літній театр» є пам’яткою архітектури, яка перебуває під захистом держави та не може бути забудована.
Суд у цій справі триває з травня минулого року. Позивачем виступає спільне підприємство «Солінг», відповідачами - Департамент культури Одеської ОДА та Консультативна ради з питань охорони об`єктів культурної спадщини. Підприємці вважають, що територія не є пам’яткою та може бути забудованою.
Нагадаємо, П'ятий апеляційний адміністративний суд, розглянувши 28 січня по суті позов Управління культури Одеської обласної держадміністрації до СП «Солинг» з приводу визнання статусу об'єкта пам'ятника садово-паркового мистецтва території «Літнього театру» в одеському Міському саду, призначив дебати на 4 лютого.
У жовтні минулого року П'ятий апеляційний адміністративний суд постановив скасувати рішення виконкому, якою затверджено план благоустрою «Літнього театру» в одеському Міському саду, що запропонував продюсер Дмитро Шпинарьов.
Одеський окружний адміністративний суд приступив до розгляду позову волонтерів до компанії, що займається роботами у «Літньому театрі» на території Міського саду 10 травня 2019 року.
Скандал навколо «Літнього театру» розгорівся після того, як у вересні 2016 року під час десятої сесії Одеської міськради депутати схвалили проєкт рішення щодо надання згоди на відвід земельної ділянки на території колишнього «Літнього театру» в Міському саду.
У червні 2017 компанія отримала декларацію на проведення робіт з будівництва «адміністративної будівлі з торговими приміщеннями та інфраструктурою для відпочинку». Минулого тижня в розрядці одеських активістів з'явився документ, згідно з яким у «Літньому театрі» збиралися зрубати 109 дерев. Намір забудувати цю територію викликало обурення у одеситів: в суботу, 18 листопада, вони вийшли на масовий мітинг проти забудови «Літнього театру».
У березні Одеський міський голова Геннадій Труханов заявив, що проблема «Літнього театру» надумана актівсітамі, а їхній суботник взагалі назвав злочином.
Нагадаємо також, що група волонтерів «Літнього театру» 9 січня представила своє бачення організації майданчика, яке сильно відрізняється від представленого раніше Дмитром Шпинарьовим. Концепцію розробляли виходячи з проведеного раніше дослідження, яке показало, що 88% одеситів впевнені у згубності для Міського саду будівництва торгового центру, що передбачалося на місці «Літнього». 73% опитаних вважають майданчик частиною Міського саду, а 55% впевнені, що там повинні відбуватися концерти і виступи. Цікаво, що 56% опитаних заявили про готовність вкладати власні кошти у ремонт і утримання «Літнього театру».
25 квітня 2025 р.
В Одесі суд змусив трьох забудовників сплатити державі 2 мільйони01 травня 2025 р.
Парк Лесі Українки та без вулиці Чапаєва: одесити можуть вплинути на перейменування28 квітня 2025 р.
Одеський підприємець без конкурсу розробить проєкт реконструкції знаменитого кладовища24 квітня 2025 р.
В Одесі готові збудувати нову ТЕЦ на відходах вартістю понад 100 мільйонів доларів США25 квітня 2025 р.
Труханов призначив собі нового радника з питань безбар'єрності24 квітня 2025 р.
Фермер з Одещини розорав територію нацпарку, завдавши шкоди на понад мільярд гривень30 квітня 2025 р.
За ремонт гуртожитку Одеська консерваторія заплатить майже 12 мільйонів23 квітня 2025 р.
За берегоукріплення на пляжі в Одесі пропонують майже 170 мільйонів29 квітня 2025 р.
Сєнкевич зненацька скликав депутатів Миколаївської міської ради на сесію01 травня 2025 р.
Систему безпеки Південноукраїнської АЕС ремонтуватиме фігурант справи про привласнення коштів22 квітня 2025 р.
Для інвентаризації землі на Одещині обрали компанію без аукціону