13 квітня 2025 р. 10:41
(Фотоколаж: Інтент)
Активісти громадської організації "Робимо Вам нерви" влаштували перформанс на погрудді Олександру Пушкіну, розташованому на Приморському бульварі в центрі Одеси.
Як заявила голова організації Катерина Мусієнко, таким чином активісти дали знати, що сам діяч хоче зустрічати Великдень в музеї.
На шию погруддю накинули петлю з троса, а на постамент прикріпили оголошення про пошук бульдозера для демонтажу.
"Історію окупації московською імперією, а згодом совєтським союзом варто вивчати за підручниками та експозиціями в музеях. Пам'яткам колоніального минулого не місце на вулицях українського міста. Міська рада має розпорядження на знесення Пушкіна, проте ретельно ігнорує свої обов'язки. Щобільше, оновлює фасад та висаджує клумби біля пам'ятника московського діяча", - обурилися активісти.
<span class="ratio ratio-16x9"></span>
Акція проходила в умовах конфлікту через те, що перехожі обурювалися діями активістів, а ті своєю чергою радили незадоволеним їхніми діями їхати до росії.
Напередодні невідомі розмалювали пам'ятник-погруддя радянському маршалу Родіону Малиновському, розташований на розі вулиць Преображенської та Софіївської.
У вересні 2024 року Одесі підписали розпорядження про демонтаж пам’ятника російському поету Олександру Пушкіну, який розташований на Приморському бульварі перед будівлею мерії.
Перед початком і після повномасштабного вторгнення жителі Одеси та активісти закликали місцеву владу знести пам'ятник, вважаючи його символом російської окупації. Однак міська влада відкидала ці вимоги.
Так, одеський мер Геннадій Труханов заявив, що не підтримує демонтаж пам’ятника Пушкіну. Тоді мер стверджував, що монумент не можна зносити, оскільки його внесено до реєстру ЮНЕСКО.
У 2023 році Кабінет міністрів України виключив з Державного реєстру нерухомих пам'яток культурної спадщини національного значення пам'ятники поету Олександру Пушкіну та Одесі, князю Воронцову в Одесі, полководцю Суворову в Ізмаїлі.
Утім того ж року на засіданні у листопаді Історико-топонімічна комісія при виконавчому комітеті Одеської міської ради рекомендувала залишити на місцях пам'ятники поетові Олександру Пушкіну та князю Михайлу Воронцову.
Раніше представник Українського Інституту Національної Пам'яті Олександр Городилов заявив
В етері Інтент.Інсайт співробітник Українського Інституту Національної Пам'яті Олександр Городилов висловив свою думку щодо демонтажу пам'ятників представникам російської імперії.
Кирило Бойко
27 квітня 2025 р.
На Одещині поменшало не деколонізованих вулиць25 квітня 2025 р.
Труханов призначив собі нового радника з питань безбар'єрності28 квітня 2025 р.
Нова Алея Слави з'явилась на Одещині26 квітня 2025 р.
В Одесі дозріли до пам'ятника Лесі Українці19 квітня 2025 р.
В Одесі ініціювали встановлення міжконфесійної каплиці та меморіалу29 квітня 2025 р.
Влучання у науково-дослідне підприємство на Одещині нашкодило екології на півмільйона21 квітня 2025 р.
В Одесі обговорили створення міжконфесійної каплиці14 квітня 2025 р.
За тиждень кількість вулиць, які активісти вимагають деколонізувати, зменшилася на 2122 квітня 2025 р.
Одесити вночі постраждали від атаки російських безпілотників30 квітня 2025 р.
На Одещині військовий командир перетворив солдатів на ремонтників18 квітня 2025 р.
Інститут національної пам'яті став на бік Кіпера проти Жванецького29 квітня 2025 р.
Інтент.Інсайт поцікавився станом ринку нерухомості під час війни30 квітня 2025 р.
Одеса перебуває в ментальній окупації: що відбувається з цінами на житло в регіоні