10 січня 2021 р. 17:40
Найвищі результати на цих місцевих виборах набирали родичі впливових політиків, представники депутатських благодійних фондів і чиновники з обласних центрів, призначені популярними мерами.
За результатами дослідження громадського руху ЧЕСНО, ті, хто продемонстрував найвищий результат, були депутатами облради попереднього скликання. Пріоритетні сфери діяльності успішного кандидата — посада у місцевій владі, підприємництво або медицина.
Найбільше голосів виборців набрав кандидат від ОПЗЖ у Дніпропетровську облраду екснардеп Артур Мартовицький — 15 434. Такої кількості голосів було б достатньо, щоб стати народним депутатом у 2019 році.
До топ-10 кандидатів потрапив також депутат Одеської облради Князь Хачатрян. Окрім нього, ще 4 депутати потрапили до всеукраїнського топ-50.
Середній вік 50 успішних кандидатів — 48 років. При цьому наймолодшому серед них 31 рік (Микита Шенцев), а найстаршому — 71 рік (Володимир Святош).
До "топу" потрапили лише дев’ять жінок. Нагадаємо, на місцевих виборах була встановлена гендерна квота у 40%. При майже рівній кількості жінок і чоловіків у списках жінкам значно рідше вдавалося набрати на окрузі значну кількість голосів.
Це може свідчити як про низький рівень довіри до жіночого лідерства серед українських партій, так і про неможливість вести кампанію на рівні з чоловіками у зв’язку з нижчим середнім майновим станом жінок в Україні.
Єдиний учасник ТОП-50, який не має вищої освіти, — депутат від "За майбутнє" в Одеській облраді Юрій Карабаджак (має професійно-технічну освіту).
Понад половину кандидатів-рекордсменів обрано у Львівській і Харківській облрадах, де зосереджено близько 13% виборців. 17 із 50 найуспішніших кандидатів причетні до підприємницької діяльності. 16 є чиновниками обласного, міського та районного рівня або очільниками місцевих комунальних (не медичних) підприємств. Робота ще 8 кандидатів-рекордсменів пов’язана з медициною.
Очікувано потрапили у перелік найуспішніших кандидатів чинні нардепи. Депутати Верховної Ради з групи "За майбутнє" та кандидати у Волинську облраду Ігор Гузь і Ірина Констанкевич зайняли 17-ту та 39-ту позиції рейтингу. Жоден із них не відмовився від мандата нардепа для роботи в обласній раді.
Досвід балотувань об’єднує абсолютну більшість найуспішніших кандидатів у депутати облради. Лише 4 "рекордсмени" не мали жодного досвіду участі у виборах. Серед них дептута Одеської облради Андрій Аносов (№36)
Нагадаємо, депутатами стають не ті, кого обрали: як оновилися райради Одеської області після виборів
24 квітня 2025 р.
Нардепи-мільйонери: хто з одеських обранців заробив найбільше за рік29 квітня 2025 р.
Миколаївським нардепам дали 75 тисяч за житло, але у Верховній Раді хочуть ще більше28 квітня 2025 р.
Одеський нардеп-втікач Дмитрук гуляє в рясі по Лондону30 квітня 2025 р.
Депутати Миколаївської облради мають вирішити долю майна, закладів і повноважень колеги26 квітня 2025 р.
Одеська міська рада почала підготовку до наступної сесії30 квітня 2025 р.
Декларації миколаївських нардепів відкрили коштовності та автопарки18 квітня 2025 р.
Робота депутатів Миколаївської міської ради: підсумки атестації за четвертий рік каденції29 квітня 2025 р.
Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ30 квітня 2025 р.
Одеса перебуває в ментальній окупації: що відбувається з цінами на житло в регіоні29 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання18 квітня 2025 р.
Рекордсмен по боргах із ТЦК виявився жителем Одеси19 квітня 2025 р.
Танцівник з Херсона з татуюванням путіна потрапив під санкції