31 січня 2020 р. 10:54
Упродовж 5 місяців (серпень - грудень 2019 р.) експертами проєкту "Протидія дезінформації: регіональний вимір" на території Одеси та Одеської області разом з Одеською обласною організацією "Комітет виборців України" було проведено моніторинг 15 регіональних видань: 5 друкованих та 10 онлайн. Відзначимо, що друковані медіа в регіоні мають проблеми з розповсюдженням і результати їх моніторингу ще в процесі підготовки.
Серед регіональних онлайн видань до моніторингу було включено такі ЗМІ: Трасса Е-95, 04849.com.ua, Измаил.City, Овідіопольські новини, Рени-Одесса, Пульс Одещини, Одесская жизнь, Біляївка.City, Бессарабия Информ, Rоzdilna.info. Видання було обрано за принципом охоплення різних регіонів області.
Загалом було проаналізовано понад 8 400 матеріалів. В цілому регіональні видання мають великий обсяг передруку та здебільшого дають короткі новини, без додаткової цінності.
Серед тематик місцевих медіа масовістю вирізняються місцеві новини, кримінал, аварії тощо. В той же час в результаті моніторингу було виявлено доволі великий обсяг матеріалів, які містять інформацію або згадки про реформи - 476 матеріалів, або 5,7%.
З конкретних реформ найбільше уваги медіа приділяють децентралізації (119) та транспортній (56) реформі. Також на сторінках видань часто з'являється інформація щодо е-реформи (45), медичної (45) та земельної (41) реформ.
Серед регіональних інтернет видань найактивніше висвітлювало реформи видання Біляївка.City (13% від загальної кількості матеріалів). У відсотковому співвідношенні лідирують також Рени-Одесса (13%) та Пульс Одещини (12%), але варто зазначити, що на сайтах в цілому публікуються новини, більшість з яких - це короткі замітки. За якістю подачі матеріалів (розгорнуті статті, з поясненнями та графічним супроводом) помітно відрізняються видання 04849.com.ua та Бессарабия Информ.
За жанровою характеристикою абсолютна більшість матеріалів про реформи - це замітки та статті. Серед всієї новинної стрічки було помічено лише одне тематичне інтерв’ю - з виконуючою обов'язки головного лікаря КНП "Ізмаїльський міський центр первинної медико-санітарної допомоги", яка розповіла, чого вдалося домогтися на "первинці" завдяки реформі за цей рік (у виданні Измаил.City).
Цікаво, що розподіл за часом показує неоднорідність висвітлення реформ в різні періоди. Найактивніше про реформи писали у вересні (6,9%), що пов’язано із прискоренням створення ОТГ та мітингами щодо земельної реформи. А найменше - у грудні (4,4%).
ЗМІ приділяли більше уваги реалізації реформ на всеукраїнському рівні, ніж на локальному. Інформування про перебіг реформ на загальноукраїнському рівні - 286 матеріалів (60%), місцевому - 190.
Якщо говорити про емоційне забарвлення матеріалів, то згадування про реформи було переважно нейтральним (218). Однак доволі багато матеріалів мають позитивний характер (206). В негативному контексті найбільше була висвітлена земельна реформа.
В той же час більшість матеріалів є суто інформаційними, де медіа лише інформують про ту чи іншу реформу або роз'яснюють її (74%).
Примітно, що 41% матеріалів про реформи є фактично рерайтом пресрелізів та розсилок державних установ тощо. Таким методом подання інформації користувалися Рени-Одесса (88%), Пульс Одещини (80%), Rozdilna.info (100%). Швидше за все, це пов’язано з низькою частотою публікацій видання: за 5 місяців помічено лише 8 (Рени-Одесса), 7 (Rozdilna.info) та 25 (Пульс Одещини) матеріалів про реформи. Для порівняння у виданні Бессарабия Информ опубліковано 26 матеріалів про реформи лише за один місяць.
Посилань на міжнародний досвід впровадження реформ майже не простежується (лише у 2% матеріалів видань Одесская жизнь, Бессарабия Информ та Біляївка.City).
Детальніше за посиланням.
Проєкт проводиться завдяки підтримці американського народу, наданої через проєкт USAID «У-Медіа», який виконується міжнародною організацією Інтерньюз.
29 квітня 2025 р.
Без підтримки не виживуть: про медіа, які перемістилися з Криму30 квітня 2025 р.
Одеса перебуває в ментальній окупації: що відбувається з цінами на житло в регіоні28 квітня 2025 р.
В Україні лідери ресторанного й готельного бізнесу заробили 28 мільярдів29 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати поскандалили через земельні питання27 квітня 2025 р.
На Одещині поменшало не деколонізованих вулиць26 квітня 2025 р.
Одеська міська рада почала підготовку до наступної сесії27 квітня 2025 р.
Фірма британця без аукціону виграла 30-мільйонний тендер на Одещині29 квітня 2025 р.
Інтент.Інсайт поцікавився станом ринку нерухомості під час війни24 квітня 2025 р.
У Миколаєві депутати провалили земельні рішення26 квітня 2025 р.
Telegram-канал про Одесу визнав себе російським29 квітня 2025 р.
Миколаївським нардепам дали 75 тисяч за житло, але у Верховній Раді хочуть ще більше30 квітня 2025 р.
Деколонізація потребує стільки часу, скільки тривала колонізація, — Тетяна Філевська18 квітня 2025 р.
Робота депутатів Миколаївської міської ради: підсумки атестації за четвертий рік каденції22 квітня 2025 р.
Інтент.Інсайт про хвилину мовчання