23 жовтня 2023 р. 16:43
(Фото: Юрій Дяченко/Facebook)
Сквер "Старостіна" на Слобідці в Одесі став епіцентром скандалу через намір депутата Одеської міської ради Михайла Карпенчука збудувати кав'ярню у сквері.
Так 22 жовтня у сквері відбулися дві акції в сквері.
На одну прийшли противники будівництва, які наполягають, що будувати не можна при цьому посилаючись на члена історико-топонімічної комісії Одеської міської ради Олександра Бабіча який наголошує, що в сквері є поховання військових.
Окрім того, противники будівництва наполягають, що воно не є реконструкцією, про яку заявляє депутат, а є новим будівництвом, яке на їхню думку "вкраде" частину скверу.
<span class="ratio ratio-16x9"></span>
Олександр Бабіч. Відео: Юрій Дяченко
Якщо це так, то на думку активіста Юрій Дяченко у сквері слід будувати не кав'ярню, а меморіал, а будівництво кав'ярні є порушення закону.
Представник забудовника наголосив, що йде реконструкція будівлі, яку Михайло Карпенчук придбав ще до того як став депутатом, тому інсинуації щодо зловживання з боку депутата своїм становищем не мають підґрунтя.
Річ у тім, що депутат входить до депутатської комісії при міськраді: Постійна комісія з питань екології, запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків, зв'язку та інформаційних технологій.
<span class="ratio ratio-16x9"></span>
Відео: Юрій Дяченко
Сам депутат на своїй сторінці у Facebook зазначив, що одночасно з акцією противників будівництва відбулася його зустріч з приводу реконструкції нежитлової будівлі під кав'ярню.
Прихильники кав'ярні. Фото: Михайло Карпенчук/Facebook
"Більшість людей, що прийшли, підтримають реконструкцію і відкриття кавʼярні. Я хочу спростувати усі слогани, що звучали з вуст моєї колеги по міській раді з приводу розширення кафе. Це абсолютно неправдива інформація, що не прикрашає міську раду. Політичні бонуси цього не варті", - написав депутат.
Він також наголосив, що на реконструкцію без зміни геометричних розмірів він отримав всі необхідні документи:
Сквер Старостіна в Одесі розташований на вулиці Академіка Вороб'єва біля лікарні №11 та дитячої обласної лікарні. Спочатку він називався "сквер Червоної Слобідки". Потім його перейменували на честь Петра Старостіна — одного із керівників Січневого повстання, а потім і Одеської радянської республіки.
У сквері ховали румунських солдатів часів фашистської окупації Одеси, італійських льотчиків, партизанів та підпільників. Також тут була могила загиблого радянського льотчика.
У травні Історико-топонімічна комісія при Виконавчому комітеті Одеської міської ради погодила низку перейменувань топонімів Одеси. Скверу Старостіна на Слобідці запропоновано дати назву на честь українського композитора Миколи Лисенка.
Кирило Бойко
01 травня 2025 р.
Парк Лесі Українки та без вулиці Чапаєва: одесити можуть вплинути на перейменування28 квітня 2025 р.
Одеський підприємець без конкурсу розробить проєкт реконструкції знаменитого кладовища27 квітня 2025 р.
На Одещині поменшало не деколонізованих вулиць28 квітня 2025 р.
Нова Алея Слави з'явилась на Одещині25 квітня 2025 р.
Труханов призначив собі нового радника з питань безбар'єрності25 квітня 2025 р.
Зроблено ще крок до нового етапу історії Лесі Українки в Одесі24 квітня 2025 р.
В Одесі готові збудувати нову ТЕЦ на відходах вартістю понад 100 мільйонів доларів США23 квітня 2025 р.
У Миколаєві вирішили реставрувати Будинок офіцерів флоту19 квітня 2025 р.
В Одесі ініціювали встановлення міжконфесійної каплиці та меморіалу30 квітня 2025 р.
Одеса перебуває в ментальній окупації: що відбувається з цінами на житло в регіоні