27 серпня 2021 р. 18:07

Одеський суд звільнив з-під арешту опозиціонера з РФ, що шукає политичного притулку в Україні

Приморський районний суд пом'якшив запобіжний захід длягромадянина РФ Ільяса Белхароєва та відпустив його під особисте зобов'язання.

Про продовження цілодобового домашнього арешту, під яким Ільяс Белхароєв перебував з 29 червня, клопотала прокурорка Галина Сторожук, повідомляє Суспільне.

Мотивуванням такого заходу, за її словами, є тяжкість статей, які інкримінуються Белхароєву: контрабанда вогнепальної зброї та участь у терористичному угрупованні.

Натомість захисник чоловіка Роман Клабуков зазначив, що наразі Белхароєв перебуває у процесі отримання від міграційної служби статусу особи, яка потребує додаткового захисту держави Україна. Через те він мусить відвідувати деякі інстанції, а домашній арешт ускладнює цей процес. Крім того, фігурант справи жодного разу під час запобіжного заходу його не порушував, демонструючи сумлінну поведінку. Тому клопотав про запобіжний захід у вигляди особистого зобов'язання. Після відвідання нарадчої кімнати суддя Вадим Коваленко погодив зазначене клопотання.

Сам Ільяс Белхароєв зазначив, що справа сфабрикована російськими правоохоронцями, а інкриміновані статті − абсурдні. Також він додав, що найближчим часом планує отримати статус біженця в Україні чи особи, яка потребує додаткового захисту, а також домогтися зняття його з бази Інтерполу.

Прокурорка Галина Сторожук відмовилася коментувати Суспільному, чи буде дане рішення оскаржувати її відомство в апеляційному суді.

Раніше Малиновський районний суд відправив під цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслету громадянина РФ Ільяса Белхароєва, якого в Росії звинувачують у тероризмі та вимагають екстрадувати. 

Наразі в Російській Федерації щодо Белхароєва відкрита кримінальна справа, в якій він обвинувачується в незаконному перевезені вогнепальної зброї через українсько-російській кордон, а також в участі у терористичній організації.

За словами Белхароєва, Росію він покинув у 2012 році. Причинами називає "гоніння на нього та його сім'ю". У 2015 році він перебрався до України, в цьому йому допомогла учасниця АТО Аміна Окуєва, яку вбили в 2017 році. До суду на підтримку чоловіка прийшла мати Окуєвої, яка слідкувала за процесом.

Раніше Одеський апеляційний суд залишив в силі рішення першої інстанції, яка відправила в СІЗО під екстрадиційний арешт інгуського активіста Ільяса Белхароєва, заарештованого 20 травня за запитом Інтерполу для екстрадиції в Російську Федерацію. 

Також Вам може сподобатись:

09 травня 2025 р.

Колишнього українського міліціонера з Херсонщини засудили до 15 років за тортури

06 травня 2025 р.

На Одещині поліцейські викрили двох організаторів незаконного трансферу чоловіків за кордон

10 травня 2025 р.

Віруючих політв’язнів із Криму карають за молитви у російській колонії

08 травня 2025 р.

Миколаївський суд покарав мобілізованого стрільця за дезертирство

09 травня 2025 р.

В Одесі підозрюваного у вбивстві Дем'яна Ганула залишили в СІЗО

06 травня 2025 р.

Секретарка Білгород-Дністровського райсуду пішла на угоду з прокурором

08 травня 2025 р.

На Одещині торгували посадами для неохочих мобілізуватися

02 травня 2025 р.

Миколаївця судитимуть за допомогу в ухиленні від мобілізації

07 травня 2025 р.

Екскерівницю Миколаївського МСЕК взяли під варту за допомогу уникнути мобілізації

08 травня 2025 р.

Підполковник із Херсонщини вимагав гроші та подарунки з військових за відпустки

10 травня 2025 р.

Колишній мер Херсона відмовився від обміну заради співкамерника

05 травня 2025 р.

У Миколаєві викрили схему ухилення від мобілізації та затримали здирників

На Одещині затримали члена громадського формування за підозрою у зловживанні впливом

06 травня 2025 р.

Правоохоронця з Одещини засудили до двох років служби у дисциплінарному батальйоні

30 квітня 2025 р.

Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ