03 лютого 2022 р. 15:45
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду розглянув та задовольнив клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо продовження строку дії процесуальних обов’язків, покладених на Одеського міського голову Геннадія Труханова.
Як повідомили у пресслужбі ВАКС, підозрюваний зобов’язаний:
Строк дії ухвали – до 3 квітня 2022 року включно.
Нагадаємо, Одеський міський голова, спільно з іншими 15 особами, підозрюється правоохоронними органами у створенні злочинної організації та зловживаннях на 689 млн грн.
Раніше Вищий антикорупційний суд відмовився призначати повторні комісійні будівельно-оціночні експертизи у межах кримінального провадження за підозрою бізнесмена Володимира Галантерніка у створенні та очолені злочинної організації в Одесі, яка завдала збитків на суму 689 мільйонів гривень.
Вищий антикорупційний суд продовжив до 6 березня строк дії обов'язків, покладених на колишнього директора департаменту комунальної власності Одеської міської ради Олексія Спектора.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила у відкритті провадження за апеляційними скаргами захисників одеського бізнесмена Володимира Галантерніка.
Бізнесмена підозрюють у створенні злочинної організації з-поміж чиновників Одеської міської ради та інших осіб з метою вчинення економічних злочинів з майном комунальної власності. Йому інкримінують скоєння низки злочинів за ч. 1 ст. 255; ч. 2 ст. 364; ст. 28; ч. 5 ст. 191 та ч. 3. ст. 209 Кримінального процесуального кодексу України.
За версією слідства, злочинна організація діяла в Одесі з 2016 по 2019 рік і завдала матеріальної шкоди місту на 558 мільйонів гривень. Як повідомив прокурор САП Валентин Мусіяка, загалом доходи від «проєктів» Володимира Галантерніка в одній з виявлених під час обшуку таблиць становлять понад 170 мільйонів доларів США. У справі 16 підозрюваних. За даними НАБУ, особи заволоділи п’ятьма земельними ділянками в Одесі за адресами: Гагарінське плато, 4 (житловий комплекс Sea View); Варненська, 27 з літерами А, В і Г (ЖК «Скай Сіті»); Жаботинського, 54А (ЖК «Альтаїр-3») та Академічна, 30 (апарт-комплекс «Морська резиденція»). Усі вказані будинки збудувала компанія «Будова», яку пов'язують з Галантерніком.
Після рішення суду про заочний арешт НАБУ може самостійно встановити місцезнаходження розшукуваного і звернутися до тієї країни з екстрадицією. Захист надав суду лондонську адресу бізнесмена, включно з номером квартири. Бюро перевіряє, чи дійсно він там проживає.
30 квітня 2025 р.
Хабарна схема в суді Білгорода-Дністровського: на лаву підсудних відправили адвоката25 квітня 2025 р.
Суд відправив сина ексвіцемера Чорноморська у вʼязницю28 квітня 2025 р.
В Одесі викрили псевдоадвоката, який брав по 15 тисяч доларів США за зняття з обліку29 квітня 2025 р.
Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ24 квітня 2025 р.
Херсонець пішов служити росіянам та втратив волю і майно29 квітня 2025 р.
Лікарка-офтальмолог з ВЛК на Одещині придбала 10 квартир і приховала їх25 квітня 2025 р.
Апеляційний суд визначив суму застави за одеську адвокатку, підозрювану в участі у воєнізованому формуванні