09 жовтня 2023 р. 18:02
(Колаж: Херсонська обласна прокуратура)
Окупаційний голова Херсонщини та шість учасників формування підозрюються у фінансуванні НЗФ та катуванні населення.
Як повідомили в пресслужбі Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру голові окупаційної адміністрації Херсонської області та шістьом учасникам незаконного збройного формування - "Государственной службы безопасности Херсонской области".
У повідомленні пресслужби не називають ім'я так званого "окупаційного голови Херсонщини", але зараз цю "посаду" займає Володимир Сальдо.
За даними слідства, для збереження нелегітимної влади та підтримки її силовим шляхом окупаційний голова регіону забезпечував діяльність НЗФ - "ГСБ Херсонской области", фінансуючи цю силову структуру на мільйони російських рублів.
У повідомленні йдеться про те, що за допомогою підпорядкованого йому збройного формування здійснювався тиск на жителів області. Одним із задокументованих фактів є видання наказу окупаційним головою про затримання та катування підприємця, аби змусити його перереєструвати бізнес за російським законодавством.
Правоохоронцями ідентифіковано представників НЗФ – двоє "оперуповноважених" та четверо так званих "начальників відділів", серед них громадянин рф, який забезпечував фінансові операції та здійснював контроль і розподіл виділених рф грошей для збройного формування.
"Діючи спільно, у змові з іншими військовослужбовцями держави- агресора, вони відшукували та затримували громадян України, проукраїнських активістів, противників окупаційної влади, інших цивільних осіб. Людей тримали у нелюдських умовах, до них застосовувалось психологічне та фізичне насильство, катування електричним струмом", - йдеться у повідомленні.
На підставі зібраних доказів окупаційному голові заочно повідомлено про підозру у фінансуванні не передбаченого законом збройного формування, відданні наказу про жорстоке поводження з цивільним населенням та вчинення інших порушень законів та звичаїв війни (ч. 3 ст. 260, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).
Дії чотирьох учасників кваліфіковано як держзрада, участь у не передбаченому законом збройному формуванні, жорстоке поводження з цивільним населенням та вчинення інших порушень законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 260, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України).
Так званому "головному фінансисту" інкриміновано участь у не передбаченому законом збройному формуванні (ч. 2 ст. 260 КК України).
І ще одному – жорстоке поводження з цивільним населенням та вчинення інших порушень законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).
Досудове розслідування та оперативний супровід здійснюється УСБ України в Херсонській області.
Також відомо про те, що Вищий антикорупційний суд вирішив частково задовольнити позов Міністерства юстиції від 13 квітня у справі № 991/3250/23<b> </b>та конфіскувати частину статків колаборанта, колишнього мера Херсона, Володимира Сальдо.
Відомо також про те, що на Херсонщині судитимуть очільника Федеральної служби виконання покарань росії.
Володимир Шкаєв
22 квітня 2025 р.
На Херсонщині викрили міністра та депутатку псевдовлади рф27 квітня 2025 р.
Суд дав 15 років ексміліціонеру за участь в окупації Херсонщини та викрадення людей25 квітня 2025 р.
Поліціянтам Херсонщини оголосили підозри у колабораційній діяльності24 квітня 2025 р.
Херсонець пішов служити росіянам та втратив волю і майно26 квітня 2025 р.
Ексдиректорка школи на Херсонщині проведе 12 років за ґратами29 квітня 2025 р.
Співробітнику центру забезпечення Міноборони на Одещині повідомили про підозру у допомозі неохочим до ЗСУ30 квітня 2025 р.
Шпигуна з Херсонщини залишили під арештом за злив інформації про ЗСУ15 квітня 2025 р.
Від освітянки до мера: кого судять за зраду на Херсонщині22 квітня 2025 р.
В Одесі військового ТЦК та його добровільних помічників затримали за бійку та стрілянину30 квітня 2025 р.
На Одещині військовий командир перетворив солдатів на ремонтників22 квітня 2025 р.
На Одещині росіянин намагався втекти за кордон, прикинувшись громадянином Киргизстану